Закон і Бізнес


На прохання читачів

Не повернена своєчасно книга може стати причиною арешту


Через своєчасно не здану до бібліотеки книгу можна опинитися за гратами.

№45 (1135) 09.11—15.11.2013
1328

Житель штату Техас був заарештований за те, що не повернув книги до бібліотеки у визначений термін. Юнак тримав у себе підручник протягом чотирьох років, не відповідав на листи і телефонні дзвінки працівників бібліотеки.


За даними американської телекомпанії ABC, суд міста Каперас-Коув штату Техас видав ордер на арешт Джорі Енка після того, як він своєчасно не повернув підручника, узятого ним ще у 2010 році для підготовки до складання іспитів з кількох шкільних дисциплін. Відповідно до місцевих законів, якщо людина протягом трьох місяців після закінчення допустимого терміну не повертає книгу, а також не виходить на зв’язок із працівниками бібліотеки, вона може бути заарештована. Дж.Енк тримав у себе підручник аж 4 роки.

Поліцейські не розшукували його спеціально. До камери попереднього ув’язнення юнак потрапив, коли зіткнувся з вартовими порядку з іншого приводу, а вони виявивши інформацію про виданий ордер у поліцейській базі даних, ухвалили рішення про арешт техасця. Для того, щоб вийти на волю до засідання суду, Дж.Енку довелося сплатити заставу в розмірі $200 (близько 1600 грн.).

Як відзначив суддя, такі жорсткі заходи необхідні, щоб жителі міста не зазнавали труднощів з пошуком потрібної літератури. За словами служителя Феміди, такий закон був прийнятий, оскільки на заміну книг, не повернених читачами, витрачаються значні кошти. Він також додав, що ніхто не хоче бути заарештованим лише за те, що своєчасно не повернув книги, проте багато людей дуже сердяться, коли не можуть знайти в бібліотеці необхідну літературу.

За інформацією в ЗМІ, наступного дня після того, як Дж.Енк вийшов на волю, відсутній протягом майже 4 років підручник було повернено на бібліотечну полицю.