Закон і Бізнес


Податкові домінанти

До узгодження норм ПК виконавців вирішили не залучати


Влада і закон, №33 (968) 14.08—24.08.2010
2859

Міністерство фі¬нансів і Державна податкова адміністрація де-факто усунені від підготовки остаточного варіанта проекту Податкового кодексу. Таке рішення було ухвалене на першому засіданні групи з підготовки ПК.


Як повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на інформоване джерело, на цьому засіданні вперше були представлені й узагальнені різні варіанти документа, підготовлені представниками виконавчої та законодавчої влади.
Представників Мінфіну та ДПАУ на цій зустрічі не було, оскільки їхня позиція відображена в оприлюдненому проекті кодексу. Біль¬ше того, зазначив співрозмовник, учасники засідання зійшлися на думці, що ці відомства позбавлять домінуючої ролі у підготовці остаточного варіанта документа, оскільки вони мають «не створювати, а виконувати ПК».
Прогнозується, що проект буде представлений на початку осені й затверджений до прийняття держбюджету на 2011 рік.
За словами співрозмовника видання, «драконівська система адміністрування податків, що викликала стільки нарікань експертів, з тексту кодексу вилучена». Також є велика ймовірність того, що проект ПК знову передбачатиме податок на розкіш, зокрема на нерухомість. Щоправда, він не поширюватиметься на власників квартир і будинків, площа яких не перевищує 200 м2.
Причому, за словами першого заступника глави Адміністрації Президента Ірини Акімової, на поверненні в ПК положень про податок на нерухомість наполягає глава держави.
Крім того, узгоджено питання про обкладення 5% податку процентів, нарахованих на банківські вклади. Однак тільки тих, що перевищують 150 тис. грн.
Практично узгоджено і зниження податку на прибуток до 19—20%.
Також повинна бути від¬мінена норма про можливість безакцептного списання органами податкової служби коштів з банківських рахунків платника податків. Крім того, в проект повернуть норму про автоматичне відшкодування ПДВ і відповідальність держави за невчасне повернення цього податку. Як повідомила І.Акімова, це частина пропозицій Президента, без урахування яких він не підписуватиме кодекс у разі його ухвалення парламентом.