Закон і Бізнес


«А хто до вас з ножем прийде…»


№28 (1015) 09.07—15.07.2011
2241

Міністр юстиції Великої Британії Кеннет Кларк дозволив громадянам країни стріляти в шахраїв, котрі намагаються пограбувати їхні оселі. За словами міністра, ніж теж може бути засобом самооборони. Стріляти не можна тільки в тому випадку, якщо злодій обернувся до господаря будинку спиною і намагається втекти.


За словами К.Кларка, власті вже зайняті підготовкою змін до законодавства, які «абсолютно чітко дадуть зрозуміти», що громадяни можуть «у розумних межах використовувати силу для самооборони і захисту власного житла». За законом 2008 р. про кримінальне покарання, домовласникам в Англії дозволена самооборона в розумних межах. Проте закон потребує уточнення через неоднозначне трактування судами поняття розумних меж оборони, вважає міністр.

«Ми зробимо абсолютно зрозумілим, що можна вдарити злодія ножем, якщо він заліз у ваш дім і це допоможе вам захиститися», — відзначив К.Кларк.

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон також заявив про намір усунути неоднозначність при трактуванні поняття самооборони.