Закон і Бізнес


Паспорт «без політики»


№28 (1015) 09.07—15.07.2011
1507

Парламент Грузії прийняв у останньому читанні пакет законодавчих поправок, що передбачає видачу «нейтральних» документів жителям Абхазії і Південної Осетії, повідомляє «Інтерфакс».


Грузинські власті планують випустити «нейтральні посвідчення особи» і «нейтральні проїзні документи». Жителі Абхазії і Південної Осетії при бажанні можуть отримати ці документи, заплативши за оформлення певну суму: 10 ларі (близько $6) за посвідчення і 35 ларі (близько $21) за проїзний документ. Володарі таких документів зможуть вільно переміщатися по території Грузії і виїжджати за кордон.

Представляючи цю ініціативу, держміністр Грузії з питань реінтеграції Катерина Ткешелашвілі заявила, що нові документи повинні замінити жителям цих регіонів «незаконно видані свого часу паспорти громадян РФ».

Офіційний Тбілісі вважає Абхазію і Південну Осетію грузинськими територіями, окупованими Росією. Як було офіційно заявлено, «нейтральні» документи видаватимуться «до відновлення юрисдикції Грузії» в цих регіонах.

В Абхазії і Південній Осетії, які відокремилися від Грузії на початку 1990-х рр., дану ініціативу відкинули. У Цхінвалі, зокрема, відзначили, що пропозиція запізніла. В уряді Абхазії її назвали нісенітницею. Абхазія і Південна Осетія видають власні паспорти із середини 2000-х. Більшість жителів цих республік мають також громадянство Росії.