Закон і Бізнес


За півроку суди присяжних розглянули 8 справ


13.08.2013 10:57
3287

З початку 2013 року, суди присяжних, передбачені новим КПК, винесли вісім вироків і з них - жодного виправдувального.


Такі дані озвучили в Державній судовій адміністрації, передають Вести.

З восьми справ три були розглянуті в Луганській області, дві - у Криму, і по одній - у Миколаївській, Хмельницькій та Рівненській областях. У більшості випадків справи стосувалися вбивств після прийому спиртного. У шести випадках присяжні вибрали для злочинців покарання у вигляді позбавлення волі на 14 або 15 років, замість довічного ув'язнення.

За словами судді Білокуракинського районного суду Луганської області, в якому відбувся розгляд двох справ судом присяжних, Віктора Полєно, поки що складно оцінити роботу присяжних, оскільки поки мало практики. «Але якщо порівнювати з народними засідателями, то ті були більш підготовленими. До цього стажувалися в суді, наприклад. Присяжні ж - це, швидше, моральні авторитети», - зазначив суддя.

Нагадаємо, суд присяжних був введений в Україні відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу. Так, суд присяжних складається з двох професійних суддів і трьох звичайних громадян, які розглядають справи про злочини, де можливе довічне ув'язнення. Присяжні беруть участь у прийнятті рішення нарівні з суддями.

Як повідомлялося раніше, перше слухання справи судом присяжних відбулося у Личаківському районному суді Львова 30 квітня поточного року.