Закон і Бізнес


Інспектор пообідав хабаром


№27 (1014) 02.07—08.07.2011
1186

Співробітник Московського управління МНС з’їв хабар, який він отримав за приховання порушень правил пожежної безпеки. Інцидент стався 23 червня у туалетній кімнаті об’єднаної управи районів Силіно і Старе Крюково Зеленоградського округу.


22 червня співробітник МНС Східного округу м.Москви брав участь у контрольній перевірці на території м.Зеленограда. Він виявив порушення в двох корпусах 10-го мікрорайону і вимагав за приховання недоліків 35 тис. руб. Наступного дня інспектора затримали на місці злочину. Але чоловік не розгубився і на очах у співробітників правоохоронних органів з’їв сім купюр вартістю 5 тис. руб.

Після затримання співробітник МНС визнав вину, розкаявся і його відпустили під підписку про невиїзд.

За даними із відкритих джерел, це найбільша на сьогодні «винагорода», знищена таким чином.

До речі, поїдання хабарів стало в Росії останнім часом популярним трендом. Здебільшого на цьому попадалися співробітники ДІБДР. Так, у березні 2010 року в Челябінській області даїшник з’їв 2 тис. руб. Сталося це в м.Каслі. Капітан міліції зупинив порушника Правил дорожнього руху. За нескладання протоколу інспектор вимагав 2 тис. руб. Водій погодився передати гроші пізніше і звернувся у відділ власної безпеки місцевого ГУВС. В результаті операції хабарника спіймали, але той устиг закритись у службовій автомашині і з’їсти купюри. «Гурманові» довелося написати рапорт про звільнення і стати фігурантом кримінальної справи.

Через рік — у березні 2011 року співробітник ДІБДР уже Саратовської області проковтнув 15 тис. руб. Правда, за останньою інформацією, московський еменесник установив своєрідний рекорд: хабар, який він проковтнув, виявився найбільшим зі знищених у такий спосіб.

Великого резонансу набув випадок з чиновником Росриболовства, котрий при затриманні на Варшавському шосе в Москві викинув у вікно машини 10 млн руб. Співробітникам правоохоронних органів удалося зібрати тільки 9 млн.