Закон і Бізнес


Пам’ятка для громадян, які звертаються до Апеляційного суду Київської області


9671


ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРОМАДЯН, ЯКІ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Апеляційний суд Київської області 01601, м . Київ, вул. Володимирська, 15

Web-портал Апеляційного суду Київської області: http://koa.court.gov.ua

(044)278-46-20 (канцелярія в цивільних справах), (044)271-93-20 (канцелярія в справах про адміністративні правопорушення), (044)270-59-83 (канцелярія в кримінальних провадженнях)

inbox@koa.court.gov.ua

Час роботи Апеляційного суду Київської області:

Пн-Чт з 08:30 до 17:30 Пт з 08:00 до 15:45 Перерва з 13:00 до 13:45

Правила звернення громадян до Апеляційного суду Київської області

Прийом від громадян заяв та скарг, а також видача судових рішень та документів здійснюється працівниками загальної канцелярії кожного дня, окрім суботи та неділі.

з понеділка по четвер: з 8.45 до 13.00 та з 13.45 до 16.45 у п’ятницю: з 8.15 до 13.00 та з 13.45 до 15.15

Прийняті заяви та скарги реєструються в канцелярії суду та з метою накладання відповідної резолюції передаються голові суду або заступнику голови суду, які в порядку черговості визначають виконавця.

Такі документи громадяни можуть надіслати через поштове відділення.

Особистий прийом громадян з питань організації роботи суду здійснюють:

 • – голова Апеляційного суду Київської області Гриненко О.І. (перший понеділок місяця, з 14.00 до 17.00);
 • – заступник голови Апеляційного суду Київської області Шевченко О.В. (другий понеділок місяця, з 14.00 до 17.00);
 • – заступник голови Апеляційного суду Київської області Лащенко В.Д. (третій понеділок місяця, з 14.00 до 17.00);
 • – заступник голови Апеляційного суду Київської області Ігнатюк О.В. (четвертий понеділок місяця, з 14.00 до 17.00);
 • – керівник апарату Апеляційного суду Київської області Чумак Н.А. (перша середа місяця, з 14.00 до 17.00).
 • Строки та порядок апеляційного оскарження судових рішень і ухвал суду першої інстанції по цивільних справах

  1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

  2. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

  3. Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

  1. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

  2. Суд першої інстанції наступного дня після закінчення строку для подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду.

  Провадження в судді апеляційної інстанції

  Порядок і строки апеляційного оскарження

  1. Апеляційна скарга подається:

 • 1) на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, - через суд, який ухвалив судове рішення;
 • 2) на ухвали слідчого судді - безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
 • 2. Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана:

 • 1) на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення;
 • 2) на інші ухвали суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення;
 • 3) на ухвалу слідчого судді - протягом п’яти днів з дня її оголошення.
 • 3. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

  Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

  4. Протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов’язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

  Ухвали слідчого судді, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування

  1. Під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про:

 • 1) відмову у наданні дозволу на затримання;
 • 2) застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або відмову в його застосуванні;
 • 3) продовження строку тримання під вартою або відмову в його продовженні;
 • 4) застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту або відмову в його застосуванні;
 • 5) продовження строку домашнього арешту або відмову в його продовженні;
 • 6) поміщення особи в приймальник-розподільник для дітей або відмову в такому поміщенні;
 • 7) продовження строку тримання особи в приймальнику-розподільнику для дітей або відмову в його продовженні;
 • 8) направлення особи до медичного закладу для проведення психіатричної експертизи або відмову у такому направленні;
 • 9) арешт майна або відмову у ньому;
 • 10) тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність;
 • 11) відсторонення від посади або відмову у ньому.
 • 2. Під час досудового розслідування також можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про відмову у задоволенні скарги на постанову про закриття кримінального провадження, повернення скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора або відмову у відкритті провадження по ній.

  3. Скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

  Оскарження ухвал слідчого судді здійснюється в апеляційному порядку.

  Строки та порядок оскарження постанови судді у справі про адміністративне правопорушення

  Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

  Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

  Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

  Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд.

  Апеляційний перегляд здійснюється суддею апеляційного суду протягом двадцяти днів з дня надходження справи до суду.

  Апеляційний суд повідомляє про дату, час і місце судового засідання особу, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не пізніше ніж за три дні до початку судового засідання. Неявка в судове засідання особи, яка подала скаргу, інших осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крім випадків, коли є поважні причини неявки або в суду відсутня інформація про належне повідомлення цих осіб.

  Апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Апеляційний суд може дослідити нові докази, які не досліджувалися раніше, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до місцевого суду або необґрунтованим відхилення їх місцевим судом.

  За наслідками розгляду апеляційної скарги, протесту прокурора суд апеляційної інстанції має право:

 • 1) залишити апеляційну скаргу чи протест прокурора без задоволення, а постанову без змін;
 • 2) скасувати постанову та закрити провадження у справі;
 • 3) скасувати постанову та прийняти нову постанову;
 • 4) змінити постанову.
 • У разі зміни постанови в частині накладення стягнення, в межах, передбачених санкцією статті цього Кодексу, воно не може бути посилено.

  Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

  Після закінчення апеляційного провадження справа не пізніше ніж у п'ятиденний строк направляється до місцевого суду, який її розглядав

  Судовий збір

  Детальніше про судовий збір можна прочитати на сайті Апеляційного суду Київської області у розділі «Судовий збір» (court.gov.ua/sud1090/tax/) Права та обов’язки осіб, які беруть участь у розгляді цивільних, кримінальних справ, справ про адміністративні правопорушення в апеляційному суді

  Особи, які беруть участь у розгляді справи, мають право знайомитися з матеріалами справи, одержувати копії судових рішень, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання та відводи, давати пояснення з приводу поданих апеляцій та виступати в судових дебатах, підтримувати апеляції або відмовитися від них, а також інші права, встановлені законом.

  Порядок видачі для ознайомлення судових справ і копій документів

  Відповідно до норм чинного законодавства, особи, які беруть участь у справі, мають право ознайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних справ.

  Справи до ознайомлення видаються:

 • – прокуророві (після пред’явлення службового посвідчення);
 • – адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред’явлення Свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю та ордера, виданого відповідним адвокатським об’єднанням, або угоди чи доручення юридичної особи, виданого адвокату, який не є членом адвокатського об’єднання);
 • – іншим учасникам кримінального, адміністративного і цивільного процесу, а також особам, які брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки (після пред’явлення документа, що посвічує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення тощо, та в необхідних випадках, доручення представника).
 • Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем, але не пов’язаним з розглядом справи, останні видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги, на якій накладається резолюція голови суду, після пред’явлення службового посвідчення.

  Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду та в присутності працівника апарату суду.

  Особа, яка одержує справу для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ для ознайомлення, де вказуються число, місяць, рік, година видачі.

  У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один із яких передається голові суду для вжиття заходів, другий долучається до справи.

  У разі видачі оригіналу документа у справі залишається належним чином завірена його копія.

  Копії судових рішень видаються особам:

  - які відповідно до законодавство мають право на їх одержання.

  За повторну видачу судових рішень вноситься плата, встановлена чинним законодавством.

  До копії вироків, рішень, ухвал. Постанов повинні бути підписані суддею, чий підпис скріплюється гербовою печаткою. У копіях судових рішень обов’язково зазначається дата набрання ними законної сили, а в тих випадках, коли судове рішення не набрало законної сили, про це зазначається на копії, що видається із додатковим проставленням підпису судді та його скріпленням гербовою печаткою суду.

  До копії судового рішення, у яке внесено зміни, обов’язково додається (зшивається разом) копія ухвали касаційного суду, яким судове рішення змінено, та робиться в копії судового рішення відповідний запис.

  Якщо видається копія судового рішення, яке скасовано, про це обов’язково зазначається у цій копії та додається копія судового рішення, яким воно скасовано.

  Видача копій судових рішень, що не відповідають зазначеним вимогам, забороняється.

  Відвідувачі суду мають право:

 • – проходити в приміщення суду, зокрема в зали судових засідань та інші приміщення, у встановлені дні й години. Неповнолітні особи віком до 14 років можуть знаходитися у будівлі й службових приміщеннях суду тільки в супроводі близьких родичів, опікунів чи педагогів;
 • – знаходитись у залі судового засідання під час розгляду судової справи в ролі учасників судового процесу, а при наявності вільних місць – також і в ролі спостерігачів, якщо судове засідання не є закритим, чи головуючим по справі не оголошено про обмеження кількості присутніх;
 • – ознайомитися з копіями судових документів і отримати інформацію про дату й час розгляду судових справ;
 • – відвідувати відповідні службові приміщення суду для отримання копій процесуальних документів і подачі в суд заяв, скарг та інших документів.
 • Відвідувачі суду зобов’язані:

 • – проходити огляд із використанням технічних засобів, що проводиться співробітниками спеціального підрозділу судової міліції «Грифон», і пред’являти їм для перевірки документ, що посвічує особу, та інший документ, який дає право на прохід у приміщення суду, в розгорнутому вигляді.
 • – дотримуватися встановленого порядку діяльності суду й норм поведінки в громадських місцях;
 • – повідомляти судді чи його помічнику, секретарю судового засідання або судовому розпоряднику про свою явку;
 • – до запрошення в зал судового засідання знаходитися на місці, вказаному суддею, помічником судді, секретарем судового засідання або судовим розпорядником; залишати зал судового засідання на вимогу судді чи відповідального працівника апарату суду;
 • – не втручатися в діяльність судді та інших учасників процесу, не заважати проведенню судового засідання несанкціонованими суддею запитаннями, репліками, не допускати порушень громадського порядку;
 • – виконувати вимоги й розпорядження суддів, відповідальних працівників апарату суду, співробітників міліції, не допускаючи прояву неповажного ставлення до них і до інших відвідувачів суду;
 • – дбайливо ставитися до майна суду, зберігати тишу в приміщенні суду.
 • Заходи безпеки під час доступу осіб у приміщення суду:

  Із метою попередження й припинення терористичної діяльності, інших злочинів і адміністративних правопорушень, забезпечення особистої безпеки суддів, працівників апарату суду й відвідувачів суду забороняється:

 • - проносити в приміщення суду вогнепальну зброю, хімічні й вибуховонебезпечні речовини; спиртні напої та інші предмети й засоби, наявність яких у відвідувачів чи їхнього застосування (використання) може загрожувати оточуючим;
 • - знаходитися в службових приміщеннях суду без дозволу суддів, відповідальних працівників апарату суду, співробітників міліції;
 • - виносити з будівлі й службових приміщень суду документи, отримані для ознайомлення
 • - палити в спеціально не відведених для цього місцях.
 • Особи, які ухиляються від огляду їхньої ручної поклажі й перевірки відповідних документів, у будівлю і службові приміщення суду не допускаються.

  У випадку відмови особи пройти контроль співробітник охорони суду зобов’язаний доповісти про це відповідальному за організацію пропускного режиму, який приймає рішення про допуск даного відвідувача в приміщення суду.

  Пропускний режим у приміщенні суду

  Пропускаються в приміщення суду в день судового засідання (не раніше, ніж за годину до його початку):

  - особи, які прибули на засідання, - при пред’явленні повідомлення суду про призначення справи до розгляду та документа, який посвічує особу.

  - представники учасників процесу – при наявності повідомлення суду про призначення справи до розгляду, довіреності чи адвокатського посвідчення й документа, який посвічує особу.

  Особи, які прибули в суд для ознайомлення з матеріалами судової справи, пропускаються за пред’явленням документів, що посвічують особу, а також заяви, на якій є резолюція одного з керівників суду (чи судді), і відмітка відповідного працівника апарату суду про час і місце ознайомлення.

  Неприпустимо заходити до приміщення суду у пляжном взутті, шортах, майках, надмірно відкритому одязі .

  Про що слід пам ׳ ятати під час перебування у приміщенні суду?

 • - в приміщення суду перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.
 • - під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна.
 • - поводитись спокійно і стримано.
 • - ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів.
 • - уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику, тощо).
 • Пам ׳ ятайте , в суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду. Суддям заборонено зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника. Суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає. Тому не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.

  Як поводити себе під час слухання справи?

 • - заходити до зали судового засідання після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.
 • - встати при вході судді чи колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, коли до Вас звертається суддя, стоячи відповідати за запитання чи їх задавати.
 • - звертатися до судді «Ваша честь».
 • - ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовувати слова «пане…», «пані…», «шановний…», «шановна…»).
 • - не перебивати суд та учасників процесу. Якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово – підніміть руку.
 • - коли Вам вкрай необхідно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про призначення перерви у судовому засіданні.
 • - не сперечатися із судом.
 • - передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
 • - відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб Вас могли почути усі присутні у залі судового засідання.
 • Які негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?

 • - попередження за порушення правил поведінки у судовому засіданні.
 • - видалення порушника із зали - за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.
 • - штраф або адміністративний арешт - за прояв неповаги до суду.
 • Порядок пропуску представників засобів масової інформації

  Право на вхід у приміщення суду в робочий час за пред’явленням документів, що посвічують особу, і акредитаційних посвідчень встановленого зразка мають акредитовані при суді представники ЗМІ.