Закон і Бізнес


Парламент подарував в’язням волю


№26 (1013) 25.06—01.07.2011
1279

Верховна Рада ухвалила закон «Про амністію у 2011 році». Акт передбачає звільнення від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.


Також амністують засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до ст.12 Кримінального кодексу, та за злочини, скоєні з необережності, які не є особ­ливо тяжкими.
Випустять на волю й осіб, котрі на момент скоєння злочину були непов­нолітніми; жінок, вагітних на день набрання чинності цим законом; осіб, не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим документом мають дітей, котрим не випов­нилося 18 років, або дітей-інвалідів незалежно від їх віку; осіб, яких на день набрання чинності цим актом у встановленому порядку визнано інвалідами 1-ї, 2-ї чи 3-ї групи, а також хворими на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання тощо.
Передбачається звільнити і: чоловіків та жінок, які на день набрання чинності цим актом досягли, відповідно, 60-річного та 55-річного віку; ветеранів війни; учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Виконання цього документа покладено на суди. Питання про застосування амністії суд вирішуватиме  за власною ініціативою, ініціативою прокурора, органів дізнання та досудового слідства, за поданням цих органів, погодженим з прокурором, або за заявою самої особи, її захисника чи законного представника.
Прикметно, що закон підлягає виконанню протягом 3 місяців.