Закон і Бізнес


Українські судді співпрацюватимуть з японськими колегами


Фото: sc.gov.ua

19.07.2013 16:32
1657

Відбулася зустріч Голови ВСС Андрія Солодкова із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката, на якій обговорювалися питання співпраці між представниками судових систем України та Японії, а також партнерських відносин між судами касаційних інстанцій обох країн.


Метою заходу, який відбувся сьогодні, було започаткування співробітництва між ВССУ і Верховним судом Японії, розвиток двосторонньої співпраці у сфері здійснення судочинства.

«Сподіваюсь, що ця зустріч закладе основу для розвитку конструктивного діалогу між представниками судових систем України та Японії, а також партнерських відносин між судами касаційних інстанцій обох країн», – відзначив, відкриваючи захід, А.Солодков.

Він поінформував Тоічі Сакату про особливості судової системи України, функції та завдання ВССУ як суду касаційної інстанції. У свою чергу пан Посол привітав Андрія Солодкова з нещодавнім призначенням на посаду Голови ВССУ і розповів про спільні і відмінні риси судових систем обох країн. Зокрема, в Японії, як і в Україні, функціонують апеляційні та касаційні суди, однак вони не поділяються за спеціалізацією. Верховний Суд Японії, крім інших повноважень, виконує ще й функції конституційного контролю.

П.Гвоздик акцентував увагу на доцільність запозичення позитивного досвіду Японії. «Навантаження на суддів ВССУ та суддів інших судів досить значне. Тому для нас цікава практика Японії, де широко застосовуються різного роду позасудові і судові процедури, що дає змогу вирішити конфлікт без прийняття остаточного рішення по справі», – зазначив заступник Голови ВСС. Крім цього, ефективними для українського правосуддя можуть бути і методи фіксації судового процесу, які застосовуються у Японії.

Тоічі Саката запевнив, що обов’язково поінформує суддів у Японії про результати  зустрічі, а також звернув увагу на можливість організації стажування суддів ВСС в Японії. Так, повідомив Посол, наразі діє спеціальна програма, що дає змогу запрошувати до країни на стажування працівників державних органів, а тому доцільно було б розглянути таку можливість і для представників судової системи.