Закон і Бізнес


Парижани, гасіть світло!

З першої ночі до сьомої ранку французька столиця житиме в темряві


Багато туристів приїжджають до Франції, аби побачити нічний Париж. Тепер нічні екскурсії містом, швидше за все, будуть проходити в темряві.

№27 (1117) 06.07—12.07.2013
7803

У Франції набув чинності закон, який повністю змінить уявлення про нічний Париж. Тепер з першої ночі й до сьомої ранку всі офісні, торгові та інші будівлі зобов’язані вимикати освітлення.


Це зроблено з метою економії й турботи про навколишнє середовище, проте мало хто з парижан і гостей французької столиці радий нововведенню. Крім того, заборона стосується ще 40 міст країни.

Згідно із законом від 30.01.2012 №2012-118, що набув чинності в липні цього року, відтепер з першої ночі до сьомої ранку офісні, торгові та інші будівлі Парижа залишаться без освітлення. Це дозволить заощадити до €200 млн і зменшити викид вуглекислого газу в атмосферу. Крім того, завдяки цьому зменшиться й сучасний вид забруднення — світловий.

Заборона не стосується освітлення, яке використовують для створення безпеки дорожнього руху або збереження майна. Також обмеження не стосується різдвяних гірлянд та ілюмінації фасадів.

У разі порушення розпорядження адміністрація буде застосовувати санкції у вигляді штрафу в розмірі до €750. У профспілці працівників сфери освітлення вважають, що вимикання світла вночі заощадить лише незначну частину коштів.

«Адже 90% енергії витрачається вдень, коли в робочих приміщеннях світло ввімкнене, незалежно від того, чи є денне освітлення і чи є сам персонал», — пояснюють у профспілці.

У багатьох виникає запитання: як це контролювати? Мери деяких міст, яких зобов’язали стежити, вимкнене світло чи ні, сумніваються в тому, що цей план можна реалізувати. «У муніципальної поліції є інші справи вночі, особливо забезпечення безпеки», — підкреслив помічник мера Ліона Жиль Буна.

Втім, регламентація не така вже жорстка. Мери й префекти зможуть усе ж таки дозволити увімкнути світло, наприклад, в туристичних зонах, під час місцевих свят і фестивалів, у вихідні чи на Різдво.

Проте ні місцеві жителі, ні туристи не поділяють ентузіазму влади. Перші вважають, що додаткове освітлення робить міста не тільки привабливішими, а й безпечнішими.

Експерти вважають, що цей закон навряд чи працюватиме на повну силу. Швидше за все, якщо депутати не зроблять його норми жорсткішими, місцеві адміністрації знайдуть лазівки в юридичних актах, які дозволять оминути нові вимоги. Проте сьогодні 41 місто Франції змушене на ніч гасити світло.

 

ДЕНИС КИРЕЄВ, Euromag.ru