Закон і Бізнес


Тотальне фіксування

Як розбираються у вищих інстанціях, розповість протокол


Право сусіда, №19-20 (1006-1007) 11.05—20.05.2011
Наталія КОЗЛОВА
1449

Відтепер перебіг судових засідань підлягає обов’язковій фіксації. Дмитро Медведєв затвердив поправки до закону, згідно з якими ведення протоколу судового засідання в судах касаційної і наглядової інстанцій стає обов’язковим.


 

Майже всі вироки в кримінальних справах після першої інстанції потрапляють на перегляд до вищої. Когось дратує м’якість вердикту, когось — суворість, рідко хто з вироком згоден. Тепер перебіг судового процесу фіксуватиметься повністю. А значить, упевнені розробники, підвищиться якість перевірки вищими судовими інстанціями.
Юристи-практики таким поправкам зраділи. Більш того, вони говорять, що, по-перше, давно їх чекали, а по-друге, непогано було б вести подібні протоколи не тільки в кримінальних справах, а й у цивільних у вищих судах.
Кримінально-процесуальний кодекс РФ передбачає ведення протоколу при розгляді кримінальних справ тільки в судах першої та  апеляційної ін¬станцій. Ведення протоколу судового засідання при розгляді кримінальної спра¬ви судами касаційної та наглядової інстанцій у законі не передбачено. Це означає, що після перегляду справи без протоколу важко було зрозуміти, що ж відбувалося в залі суду: серйозно розбиралися чи «проштампували» попереднє рішення.
А протокол судового засідання — це, по суті, єдиний процесуальний документ, який є джерелом отри¬мання інформації для всіх, хто зацікавлений у результаті справи. І підсудним, і жертвам, і захисникам важливі аргументи, які звучали під час процесу.