Закон і Бізнес


Ринок майбутнього

Торгівлю землею відкладуть до введення в дію кадастру


Законотворчість, №19-20 (1006-1007) 11.05—20.05.2011
1270

Відповідно до чинних норм мораторій на продаж землі має бути скасований 1 січня наступного року. Однак нардепи побоюються, що до того часу не встигнуть підготувати необхідний закон і земельний ринок працюватиме хаотично. Тому в Раді переконані, що спершу слід попрацювати над законодавством, а потім знімати заборони.


Свої законодавчі ініціативи із цього приводу вніс бютівець Володимир Яворівський. Він переконаний, що його новації забезпечать створення прозорого ринку землі й унеможливлять зловживання в цій сфері.
Проект закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо умов продажу земельних ділянок» (№8464) передбачає, що до набрання чинності актами про державний земельний кадастр та про ринок земель, у тому числі до створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру та проведення повної інвентаризації земель, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств. Проте за будь-яких умов до 1 січня 2012 р. заборона не зніматиметься.
Також тільки після внесення всіх запланованих змін до земельного законодавства пропонується дозволити:
- купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;
- купівлю-продаж або ін¬шим способом відчуження земельних ділянок і зміну цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.