Закон і Бізнес


Нагорода навздогін

На прощання із кар’єрою служителька Феміди отримала першу відзнаку


Правосуддя, №26 (910) 27.06—03.07.2009
1320

Як повідомляв «ЗіБ», на минулому зібранні члени ВРЮ вирішили внести подання до ВР про звільнення судді Голованівського райсуду Кіровоградської области Сергія Конякіна. Однак на черговому засіданні творці судового корпусу стикнулися з небаченим явищем: нардеп Валерій Бондик заявив, що відкликає свій голос. Проте законодавство не передбачає такої процедури, тому слід було думати до голосування.


Як повідомляв «ЗіБ», на минулому зібранні члени ВРЮ вирішили внести подання до ВР про звільнення судді Голованівського райсуду Кіровоградської области Сергія Конякіна. Однак на черговому засіданні творці судового корпусу стикнулися з небаченим явищем: нардеп Валерій Бондик заявив, що відкликає свій голос. Проте законодавство не передбачає такої процедури, тому слід було думати до голосування.

 

Нагадаємо, що ініціаторами звільнення С.Конякіна за порушення присяги виступали народні обранці на чолі з Віктором Лозинським, прізвище якого останнім часом часто можна побачити на шпальтах газет. Ідеться про інцидент, що стався поблизу села Грушки Голованівського району Кіровоградської області. Внаслідок дій народного депутата від БЮТ В.Лозинського, голова­ніського районного прокурора Євгена Горбенка, начальника Голованівського райвідділу міліції Михайла Ковальського загинув місцевий житель. З приводу резонансної події В.Бондик особисто провів перевірку, результати якої змусили його кардинально змінити думку і просити внести зміни до протоколу голосування. За словами В.Бондика, нардеп і його друзі вбили людину. А що стосується згаданого судді, то, на думку депутата, той мав неприязні стосунки з В.Лозинським.

Голова ВРЮ Лідія Ізовітова зауважила, що це вперше в історії Ради, коли відкликається голос. У зв’язку з тим що кворуму не було, члени ВРЮ не акцентували увагу на сенса­ціях і перейшли до розгляду кандидатур претендентів на суддівські посади.

До речі, якщо на минулому зібранні колегіального органу спостерігалася рекордно висока явка, то на черговому засіданні, яке відбулося 25 червня, нав­паки, рекордно низька. Невідкладні справи завадили творцям суддівського корпусу відвідати засідання. Проте відсутність кворуму не стала перешкодою претендентам на мантії. Їхні кандидатури члени ВРЮ розглянули, але рішення прийматимуть за наявності необхідної кількості рук для проведення голосування.

Як повідомляв «ЗіБ», В.Бондик неодноразово скаржився на негативну практику комплектації судів, зокрема в центральних судах столиці, мовляв, «там все по блату». Він звертався із запитом до Голови ВС, але безрезультатно. Тому вирішив поцікавитися в кандидаток на суддівські посади в престижні установи столиці, як прості люди можуть туди потрапити.

Вимоги, передбачені в Конституції, нардепу відомі, тому він попросив претенденток зупинитися детальніше на «латентних від суспільства» процедурах на шляху до здобуття мантії. За словами В.Бондика, в суспільстві панує думка, що влаштуватися в Печерський, Солом’янський та Шевченківський райсуди м.Києва практично нереально. Депутат зауважив, що до нього не­одноразово зверталися громадяни переважно з двома питаннями: щодо корупції в судовій владі та неможливості отримання посади в столичних центральних судах. З приводу останнього просили нардепа роз’яснити, що таке довідка про вакансію і хто її видає. Претендентки пояснили, що така довідка береться в голови апеля­ційного суду, після чого бажаючі проходять співбесіду, яка включає питання на кшталт: чому обрали саме цей фах, який вуз закінчили? Трохи розгублені кандидатки запевняли, що жодних преференцій не мають і кожен, хто має відповідну базу знань, може стати суддею столичних судів. У свою чергу В.Бондик наголосив, що вкотре до нього звертається жінка, яка не може перевестися до столичного суду, бо їй щоразу відмовляють «у зв’язку з відсут­ністю місць». Тому парламентар обіцяв особисто з’ясувати ситуацію з вакансіями в судах.

Крім розгляду кандидатур претендентів на посади, члени ВРЮ вивчили матеріали щодо внесення подань до ВР про звільнення суддів з посад за загальними підставами. Творці суддівського корпусу не хотіли прощатися із суддею Апеляційного суду Черкаської області, мовляв, шкода втрачати добросовісну та віддану служительку Феміди, тому переконували її передумати. Але вмовити суддю, яка пропрацювала більше 20 років, не вдалося. Стан здоров’я змушує її залишити посаду. Проте сумлінна служителька Феміди піде із судової системи не з порожніми руками — члени ВРЮ вирішили відзначити її нагородою. З таким клопотанням звернувся В.Бондик. Це буде перша нагорода жінки, бо, за її словами, все, що вона отримала за стільки років чесної і відданої праці, — «це лише звернення за­ступника Генпрокурора Рената Кузьміна про її звільнення за порушення присяги». Проте В.Бондик заспокоїв суддю, мовляв, «не переймайтеся: він на всіх пише».

Під кінець засідання в залі панував піднесений настрій, і це не дивно, адже наближається День Конституції. Тому до решти кандидатів особливо не до­скіпувались і відпустили готуватися до свята.

 

Тетяна КУЛАГІНА