Закон і Бізнес


Надмірна спеціалізація у судах не виправдана – Голова ВСС


17.06.2013 15:25
1496

Надмірна спеціалізація або конкретизація категорій справ, які розглядатимуться відповідним суддею, не виправдана, проте спеціалізація потрібна в разі розгляду справ стосовно неповнолітніх.


Про це заявив Голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Андрій СОЛОДКОВ в інтерв'ю виданню «Закон і Бізнес».

«Вирішення питання запровадження спеціалізації в судах потребує виваженого підходу. Надмірна спеціалізація або конкретизація категорій справ, які розглядатимуться відповідним суддею, на мій погляд, не виправдана», - зауважив А.Солодков.

Він впевнений, що передумовою введення спеціалізації повинен бути глибокий аналіз сучасної судової системи: чи є необхідність у цьому. «Водночас не викликає жодних сумнівів потреба в спеціалізації в разі розгляду справ стосовно неповнолітніх», - наголосив глава ВСС.

Він звернув увагу на те, що порядок притягнення до відповідальності неповнолітнього незважаючи на те, що ним було вчинено суспільно небезпечне діяння, повинен відрізнятись від порядку, встановленого для повнолітнього обвинуваченого. «Вважаю, цілком обґрунтованою є законодавча норма про те, що кримінальне провадження стосовно неповнолітніх здійснюється спеціально уповноваженим суддею, який має стаж суддівської роботи понад 10 років та наділений високими морально-діловими та професійними якостями», - підсумував А.Солодков.

Повний текст інтерв'ю з А.Солодковим читайте тут.