Закон і Бізнес


Мода на розум

Студент-першокурсник став переможцем стипендіального конкурсу


Д.Бугай (ліворуч) вручив почесну відзнаку та грошову премію І.Павлюкову, дослідження якого за результатами конкурсу виявилося найкращим.

№24 (1114) 15.06—21.06.2013
Тетяна Ізотова
1695

Власний розум є дієвим інструментом для заробітку, а навчання — не перешкода. Так, завдяки дослідженню технології краудсорсингу в контексті залучення суспільства до вирішення питань державного управління студент-першокурсник здобув перемогу в IV стипендіальному конкурсі Ліги студентів Асоціації правників України.


Широке представництво

Змагання, що проводилось за ініціативи та фінансової підтримки президента АПУ Дениса Бугая, стартувало 1 квітня й мало на меті сприяти професійному розвитку студентів та заохочувати їх до здійснення досліджень у сферах права, пов’язаних з державним управлінням.

У конкурсі взяли участь студенти юридичних спеціальностей вітчизняних вищих навчальних закладів ІІІ—IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.

На розгляд стипендіальної комісії від студентів з різних міст надійшло 32 дослідження. За словами Д.Бугая, були певні побоювання, що роботи надійдуть лише від студентів-юристів зі столиці. Утім, представництво на конкурсі виявилася широким: окрім киян, до участі в змаганні долучилася молодь з Донецька, Харкова, Одеси, Львова, Полтави та Сум.

Ретельне вивчення та оцінку наукових досліджень конкурсантів здійснила стипендіальна комісія, до складу якої увійшли переможці минулорічних конкурсів, представник Ліги студентів АПУ, юристи-практики та ініціатор змагання. Д.Бугай відзначив актуальність та цікавість обраних тем і високий рівень юридичної думки серед студентів-конкурсантів. Деякі роботи, за словами членів комісії, навіть перевіряли на предмет плагіату.

Авторів п’ятьох найкращих досліджень запросили до столиці на урочисту церемонію нагородження.

Тріумф першокурсника

Переможцем конкурсу та володарем грошового заохочення в розмірі 6000 грн. став Ігор Павлюков, що навчається у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка. Студент працював над дослідженням «Технологія краудсорсингу в здійсненні державного управління: тренд інформаційного суспільства чи легітимація влади». За словами переможця, у його роботі йдеться про залучення «мудрості натовпу», тобто суспільства, до вирішення певних державних питань, зокрема обговорення законопроектів.

Члени комісії відзначили роботу переможця як таку, якій притаманна креативність й простота візуального сприйняття.

Прикметно, що І.Павлюков є студентом-першокурсником юридичного факультету й, відповідно, наймолодшим учасником змагання. Крім того, за чотирирічну історію конкурсу вперше його переможцем став студент, що тільки починає опановувати ази юридичного ремесла.

Галина Чижик, яка здобуває вищу освіту в Національному університеті «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого», посіла друге місце й отримала за свою працю «Дозволити не можна заборонити: де слід поставити кому в дискусії про запровадження ринку землі в Україні» премію у розмірі 2000 грн.

Бронза — в Богдана Мохончука, котрий також навчається в НУ «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого». Завдяки своєму дослідженню «Інститут повторних виборів — генезис, підстави застосування та вплив на парламентські вибори 2012 року» студент отримав матеріальне заохочення в сумі 1000 грн.

Інші фіналісти удостоєні почесних відзнак від організаторів конкурсу.

Ураховуючи те, що інтерес молоді до участі в змаганні з кожним роком зростає, та запропоновані роботи є якісними, Д.Бугай запевнив, що і у подальшому проводитиме аналогічні конкурси. Тож чекатимемо на нові й цікаві дослідження та імена нових переможців…