Закон і Бізнес


Благодійні внески пропонують завіряти нотаріально


14.06.2013 11:22
1985

Договір про благодійну пожертву валютних цінностей на суму, яка перевищує 850 грн., має укладатися у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.


Такі зміни пропонують внести до закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Законопроект, який узгоджує окремі норми указаного закону з нормами Цивільного, Податкового кодексів та законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», розробило Міністерство юстиції.

Так, проектом закону пропонується установити, що договір про благодійну пожертву валютних цінностей на суму, яка перевищує п’ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, має укладатися у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Також з видів благодійної діяльності пропонується вилучити негрошові лотереї, оскільки законодавство не містить такого поняття.

Із закону пропонується вилучити положення, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення благодійної організації є позов державного реєстратора, спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації. Адже закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» не передбачає таких повноважень державного реєстратора.

Проект виставлено на сайті Міністерства юстиції з метою отримання зауважень та пропозицій від громадськості.