Закон і Бізнес


Приріст капіталу

У вітчизняну господарку вклали $44,7 мільярда


Україна і світ, №12 (999) 19.03—26.03.2011
1839

Індекс інвестиційної привабливості України дещо покращився. Втім, іноземні капіталовкладники не впевнені в успішному подоланні корупції та установленні верховенства права, повідомляє «Німецька хвиля».


Повільне й незначне полі¬пшення індексу інвестиційної привабливості нашої країни спостерігається останніми місяцями і є реакцією бізнесу на припинення політичного протистояння та зменшення проблем, з якими стикаються інвестори, повідомили автори опитування керівників 100 компаній-інвесторів.
За даними Європейської бізнес-асоціації, індекс привабливості держави для капіталовкладників зріс на 0,12 — з 3,28 наприкінці минулого року до 3,4 на початку нинішнього.
Президент ЄБА Томаш Фіала назвав позитивними запроваджувані Урядом податкову та адміністративну реформи. Він зазначив, що членів бізнес-асоціації радує діалог з Євросоюзом та співпраця з Міжнародним валютним фондом.
Водночас президент ЄБА заявив, що принаймні три проблеми і далі не дозволяють інвесторам дивитися в майбутнє з оптимізмом. «Нині немає жодного покращення в боротьбі з корупцією та з можливостями відстоювати свої права в судах. Також спосте¬рігається зростання податкового тиску після запровадження нового Податкового кодексу», — зазначив Т.Фіала.
За інформацією прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в 2010 р. збільшилися обсяги приросту іноземного капіталу порівняно з 2009-им — на $4,7 млрд, або на 4,9%. Це дозволило збіль¬шити загальну суму прямих іноземних інвестицій в економіку до $44,7 млрд, що на 11,6% більше від показника початку 2010 р.
До того ж майже 78% приросту іноземного капіталу забезпечили країни ЄС і майже 21% — країни СНД.