Закон і Бізнес


Тест на шкідливість

У новаціях шукатимуть економічну загрозу


Право сусіда, №12 (999) 19.03—26.03.2011
1793

Мінекономрозвитку РФ пропонує радикально змінити підхід до підготовки законів й інших нормативних актів. Ще на початковій стадії, дотримуючись рекомендації міністерства, автори проектів прораховуватимуть, як їхні ініціативи вплинуть на бізнес і економіку в цілому і чого в результаті буде більше — плюсів чи мінусів.


Свої доводи вони ви¬кладуть у пояснювальних записках, а Мінекономрозвитку стане своєрідним фільтром для підготовлюваних проектів. Міністерство реалізує цю ідею поступово: якщо нині воно само проводить основні розрахунки й консультації, то надалі передбачається приділяти головну увагу саме якості обгрунтувань, підготовлених розробниками.
Сьогодні замислюватися над впливом пропонованих нововведень автори законопроектів не зобов’язані. Фінансово-економічне обгрунтування необхідне тільки в тому випадку, якщо новий проект потягне за собою витрати або змінить прибуткову базу федерального бюджету. Крім того, міністерства і відомства розміщують на своїх сайтах проекти нормативних актів на предмет антикорупційної експертизи.
Планується, що автори проектів повинні будуть чітко сформулювати, на вирішення якої проблеми спрямована ініціатива, чи існують альтернативні варіанти, вказати, кого торкнуться зміни, «ціну питання» не тільки для держави, а й для бізнесу. До літа міністерство підготує методичні рекомендації для складання пояснювальних записок. Але відповідальності за неякісну підготовку проектів не вводитимуть.

Олена КУКОЛ,
«Российская газета»