Закон і Бізнес


Туристичні ілюзії

Наша країна все менше приваблює іноземців


Україна і світ, №11 (998) 12.03—18.03.2011
1697

У міжнародному туристичному рейтингу Україна опустилася на 8 позицій і тепер займає 85-е місце між Намібією і Гватемалою, пові¬домляє організація «Всесвітній економіч¬ний форум». У цьому році оцінювали 139 країн. У рейтингу-2009 ми займали 77-у позицію зі 133.


Серед країн Європи та Закавказзя Україна випередила тільки Вірменію, Боснію і Герцеговину та Молдову. «Враховуючи їх слабкий розвиток, ці держави потребують значних інвестицій для модернізації інфраструктури, необхідної для підтримки сфери туризму і подорожей», — зазначили укладачі рейтингу.
Законодавство, яке регулює діяльність туристичної галузі, не дало нам піднятися вище 64-го місця в цій позиції. Ще гірші справи з безпекою — 82-е місце. Міжнародні експерти розвіяли ілюзії і з приводу багатого людського, культурного і природного потенціалу нашої країни. За цим показником Україна 118-а.
Автори рейтингу трохи підсолодили пігулку, поставивши Україні високий бал за таким показником, як «здоров’я та гігієна» — 17-е місце і «доступність ринків» — 20-е. При цьому справи на митниці залишають бажати кращого. Наша держава потрапила в другу сотню як за ефективністю роботи митниці, так і за прозорістю діяльності прикордонників.
«Незважаючи на те що європейський регіон у цілому відкритий для торгівлі та переміщення людей, деякі країни відстають», — наголошується в рейтингу. Серед тих, хто пасе задніх, — згадані Боснія і Герцеговина та Україна. А от Росія зайняла 59-е місце, Грузія — 73-є. До трійки лідерів уходять Швейцарія, Німеччина і Франція.