Закон і Бізнес


Не виходячи з камери

Щоб не ризикувати, в’язнів можуть не везти на засідання


Право сусіда, №10 (997) 05.03—11.03.2011
1759

Держдума РФ прийняла в другому читанні законопроект, який регламентує застосування відео-конференц-зв’язку для участі в’язня в судовому засіданні. Тим самим виключається можливість утечі під час доставки обвинуваченого до суду.


Уряд РФ підтримав ухвалення цього проекту за умови внесення певних змін. В офіційному відгуку підкреслювалося, що «в законопроекті необхідно встановити обов’язок суду за наявності відповідного прохання засудженого забезпечити йому участь у судовому засіданні безпосередньо або з використанням систем відео-конференц-зв’язку». Крім того, вказувалося, що реалізація закону спричинить додаткові витрати з бюджету, а значить, необхідно уточнити порядок і джерела фі¬нансування.
Депутати схвалили низку поправок і в остаточній редакції передбачили, що встановлені законом особи, установи й органи повинні бути сповіщені про дату і місце судового засі¬дання не пізніше, ніж за 14 діб. За наявності клопотання засудженого суд зобов’язаний забезпечити його безпосередню участь у засіданні або дати можливість висловити свою позицію «шляхом використання систем відео-конференц-зв’язку».
У пояснювальній записці до проекту йдеться: якщо засуджений особисто бере участь у судовому процесі, то гостро стоїть проблема гарантування безпеки складу суду. Крім того, введення відео-конференц-зв’язку є економічно виправданою нормою, це виключить можливість втечі, скоєння нових злочинів під час доставки в судове засідання.

Тетяна БЕРСЕНЄВА