Закон і Бізнес


Притягнути за «палець»

Екс-спікеру обіцяють справу за нецільові витрати


Влада і закон, №10 (997) 05.03—11.03.2011
1885

У Партії регіонів уважають, що колишнього Голову ВР Арсенія Яценюка треба притягнути до відповідальності за нецільове використання коштів на розробку системи голосування «Рада-3».


За словами лідера фракції ПР Олександра Єфремова, Верховна Рада мала проголосувати за виділення таких коштів. «Не хотілося б повертатися до цієї теми, але людина, яка ухвалювала рішення щодо розробки цієї системи, витратила з державного бюджету на обладнання в залі, якщо я не помиляюся, 8 млн грн., при цьому не отримавши згоди відповідного органу на це рішення», — зауважив він.
За оцінкою О.Єфремова, «це використання державних коштів не за призначенням, і за це необхідно нести відповідальність. Тому він (Яценюк) сьогодні бігає коридорами і розповідає, що треба терміново робити. Тому що, з другого боку, тут повинні працювати правоохоронні органи».
Натомість А.Яценюк готовий відзвітувати перед Генпрокуратурою за розробку системи голосування «Рада-3». За його словами, на впровадження «сенсорного пальця» використано рівно 461 тис. грн. «Ці кошти я взяв зі статті витрат на чартерні перельоти Голови Верховної Ради... Загальна сума витрат, які планувалися тоді на мене як Голову ВР, становила 5 млн грн. Я не використав жодної ко¬пійки з цих коштів», — заявив екс-спікер.