Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Припинення юридичної особи не є підставою припинення трудового договору. Однак переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство є самостійною підставою припинення трудового договору.
На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, скасовуючи постанову апеляційної інстанції та залишаючи в силі рішення окружного адмінсуду в справі №360/3057/20, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі працівник Головного управління ДПС у Луганській області, який був призваний на строкову службу, звернувся з позовом про визнання протиправною відмову відповідача здійснити перерахунок середньомісячної заробітної плати. Позивач уважав, що має право на збереження свого середнього заробітку протягом всього часу призову, а не лише перші декілька місяців.
Рішенням окружного адмінсуду в задоволенні позовних вимог відмовлено. Адже, як встановив суд, позивач скористався своїм правом на припинення трудового договору з ГУ ДФС у Луганській області, надавши свою згоду на переведення в іншу установу — ГУ ДПС у Луганській області.
Задовольняючи частково позовні вимоги суд апеляційної інстанції зазначив, що позивач був призваний на військову службу у зв`язку із мобілізацією, а тому заробітна плата останнього обчислювалась виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи згідно з п.2 Порядку №100.
У свою чергу, КАС констатував, що факт переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію виключає наявність підстав для продовження трудових відносин працівника з підприємством у разі процедури його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення).
Натомість, Порядок №100 не може бути застосований до спірних правовідносин, оскільки гарантії, визначені указаною нормою, не поширюються на осіб, призваних на строкову військову службу.
Крім цього, в огляд практики КАС за серпень 2024 року включені низка інших. Зокрема щодо:
формування податкового кредиту на підставі тимчасових митних декларацій у контексті застосування принципу «витягнутої руки» в трансфертному ціноутворенні;
забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями для постійного проживання;
повноважень начальника військової адміністрації щодо відчуження з комунальної власності земельних ділянок в умовах воєнного стану;
грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.