Закон і Бізнес


Цифровий світ

У Болгарії обмежили використання готівки


Банки і клієнти, №8 (995) 19.02—25.02.2011
1802

Парламент Болгарії заборонив проводити платежі на суму понад 15 тис. левів (?7,650 тис.) готівкою. Таким чином у країні намагаються зменшити корупцію.


За словами голови бюджетного комітету Менди Стоянової, тепер усі платежі понад указану суму здійснюватимуться через банк або термінали. Закон був прийнятий, щоб знизити рівень корупції та шахрайства в країні.
Як відзначає агентство, обмеження вводяться в Болгарії вперше. Раніше громадяни цієї країни могли оплачувати готівкою навіть значне придбання нерухомості.
Спочатку планувалося, що сума платежів буде обмежена 5 тис. левів (?2,5 тис.), проте пізніше поріг підвищили. М.Стоянова пояснила, що це було зроблено заради підприємств малого і середнього бізнесу, які також підпадають під дію закону.
Передбачається, що дані заходи поліпшать репутацію Болгарії в очах Європейської комісії. Ця балканська країна вступила в Євросоюз 1 січня 2007 року, проте зазнавала деяких обмежень через недосконалість судової системи, корупцію і нелегальну міграцію. Нині Болгарія намагається потрапити в Шенгенську зону.