Закон і Бізнес


Правила короткострокової оренди житла посилили у Франції


Керуючий директор Airbnb у Франції та Бельгії Клеман Ейлрі заявив, що загалом підтримує нові правила.

28.05.2024 17:13
877

Відсутність належного порядку на ринку оренди житла для туристів давно непокоїть не лише Францію, а й інші європейські країни. З осені здати квартиру в Парижі на добу стане складніше


Французькі політики ухвалили закон, який ускладнить короткострокове здавання в оренду нерухомості на платформі Airbnb, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на Euronews.

Новий закон отримав міжпартійну підтримку та спрямований на більш ефективне регулювання ринку мебльованого житла для туристів. Закон також повертає мерам деякі повноваження щодо вирішення житлової кризи у Франції. Він має набути чинності на початку осені.

Зміни означають, що податкові пільги на доходи від здачі в оренду мебльованого туристичного житла скорочуються до 30% від нинішнього рівня 71%.

Крім того, планується введення реєстраційного номера для всіх, хто здає туристам житло в оренду, — інструмент моніторингу, про який давно просили мери французьких міст, щоб мати можливість краще контролювати розвиток свого житлового фонду. Закон також регулює зведення «других» будинків, дозволяючи місцевим радам обмежувати нове будівництво у певних районах основним житлом.

Дерегулювання ринку нерухомості за рахунок здачі житла в оренду туристам — не лише французький феномен. Євросоюз та країни-члени займаються цим питанням уже кілька років. Кілька європейських столиць і міст вже вжили заходів, щоб захистити себе.

Так, Амстердам змушує Airbnb платити туристичний податок і встановлює для власників обмеження у 60 днів оренди на рік, а на розшук порушників виділяється 1 млн. євро. У Берліні діє закон, який забороняє здавати на ніч усю нерухомість і обмежує оренду однією кімнатою за наявності дозволу, за недотримання якого загрожує штраф у розмірі 100 тис. євро.

Барселона вимагає дозволу на здавання житла туристам, стягує податок та обмежує оренду двома кімнатами, за недотримання цієї вимоги передбачено серйозні штрафи. Лісабон підписав угоду з Airbnb, яка передбачає спільне використання житла та сплату туристичного податку.

Свого часу Airbnb зазнала санкцій на 779 млн євро з боку італійської влади, яка звинуватила її в тому, що вона не зібрала податку з доходів від оренди, отриманих власниками житла в період з 2017 по 2021 рік.

Еuronews