Закон і Бізнес


Обміняти холодильник на три рослини можна тепер у Польщі


Якщо техніка вже не підлягає ремонту, полякам пропонують здати її в обмін на розсаду — хоч якась користь буде.

22.05.2024 16:59
711

Чимало споживачів викидають техніку, що прийшла у непридатний стан, створюючи електронні відходи. Вони практично не піддаються переробці, а при утилізації повітря забруднюється парниковими газами.


Щоб якось упорядкувати збір старої побутової техніки, у Варшаві почали міняти її на розсаду, пише «Закон і Бізнес».

Наприклад, за дрібну побутову техніку, як-от старий міксер чи пилосос можна отримати чорнобривці, базилік, чорницю, фуксію, мелісу, орегано або чебрець. Також одну рослину дадуть за 20 старих батарейок.

За більші речі на кшталт телевізора або комп’ютера можна розраховувати на дві рослини. А за старий холодильник чи пральну машину дадуть одразу три різні розсади.

Перша частина акції відбулася минулого тижня. Тоді було зібрано понад 1000 кг електронного сміття та понад 400 використаних батарейок.

ЄС узяв курс на скорочення таких відходів. Один із заходів — продовження терміну служби старих електронних пристроїв за допомогою доступного ремонту. Як повідомляв «ЗіБ», громадяни ЄС можуть отримати право на ремонт електроніки та побутової техніки протягом 5–10 років після її придбання. За ініціативу вже проголосував Європейський парламент.

Закон і Бізнес