Закон і Бізнес


Як відбувається встановлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії


.

24.04.2024 14:33
872

Нотаріальна палата України в межах проекту «Просто про нотаріат» підготувала інфографіку щодо особливостей встановлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НПУ.

Особливості встановлення особи перед вчиненням нотаріальних дій регламентовані ста.43 закону «Про нотаріат» та главою 3 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

Нотаріуси встановлюють особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії (або їх уповноважених представників). Не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності її учасників/представників.

Документи для встановлення особи:

- паспорт громадянина України

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон

- національний паспорт іноземця (або документ, що його замінює)

Дія закону «Про адміністративні послуги» не поширюється на відносини щодо нотаріальних дій. Е-паспорти не наділені статусом документа, а тому паспорт з Дії не використовується для встановлення особи при вчиненні нотаріальних дій.

Не можуть бути використані для встановлення особи також: посвідчення водія; особи моряка; члена екіпажу; особи з інвалідністю; учасника Другої світової війни; посвідчення, видане за місцем роботи ФО.

При укладенні правочину неповнолітньою особою необхідна заява батьків про згоду на вчинення правочину.

Якщо ФО внаслідок фізичної вади або хвороби не може власноручно підписати правочин, підписує інша ФО, але при цьому нотаріус встановлює:

– особу учасника нотаріальної дії

– особу громадянина, який підписався за учасника

Закон і Бізнес