Закон і Бізнес


Колишній заступник глави ОПУ Смирнов ховає незаконне багатство від слідства?


Андрій Смирнов (праворуч) нещодавно зустрівся у ресторані з колишнім чиновником НАБУ Русланом Мельником.

13.04.2024 13:42
1098

Підозрюваний у незаконному збагаченні екс заступник глави ОПУ Андрій Смирнов переписує своє рухоме та нерухоме майно на свого адвоката Юрія Іващенка та зберігає готівку у підконтрольних людям Ю.Іващенка банківських скриньках.


Про це йдеться у матеріалах слідства, які є у розпорядженні редакції.

Так, зазначається в матеріалах слідства, А.Смирнов переоформив на Ю.Іващенка автомобілі Toyota Land Cruiser 200, держномер KA0085BB, Mercedes S350, держномер KA0065 AI, а також мотоцикл Honda 2023 р.в., держномер KA0110HP. Крім того, зазначається, що А.Смирнов користується ще одним, прихованим від декларування мотоциклом Honda, держномер AA0055JA, а також автомобілями Toyota, держномер KA0085HM, та Mercedes G Gelаndewagen.

Ю.Іващенко відомий тим, що в період роботи А.Смирнова в Офісі Президента представляв у судах тих, кого переслідували правоохоронні органи, зокрема підозрюваного Кирила Шевченка, дніпропетровських злодіїв у законі, причетного до рейдерських захоплень В.Астіона та підсанкційних контрабандистів, та, за наявними даними, був посередником при передачі хабарів від підозрюваних бізнесменів А.Смирнову.

Найближчим часом очікується, що НАБУ вручить А.Смирнову підозру, пов’язану із приховуванням активів від декларування та незаконним збагаченням, а ВАКС обере ексчиновнику запобіжний захід. Примітно, що нещодавно А.Смирнов був причетний до скандалу з отриманням інформації (на фото) про своє кримінальне провадження у НАБУ від колишнього чиновника бюро Руслана Мельника (зараз — член ВККС).

Як повідомляв «ЗіБ», раніше Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою зобов’язав НАБУ розпочати розслідування обставин закордонних поїздок А.Смирнова, які оплачувалися іншими особами та всупереч вимог закону не були задекларовані чиновником (зокрема, обставини авіа перельотів приватним літаком за рахунок бізнесмена Олександра Черепинського).

Також у матеріалах слідства йдеться, що А.Смирнов перед врученням підозри імовірно перевіз коштовності та готівку на вул. Спаську, щоб приховати їх від можливого вилучення під час обшуку. Крім того, проводяться оперативно-технічні заходи у прихованих від декларування та оформлених на третіх осіб приміщеннях у БЦ «Чикаго», «Печерська Плаза» та «Новопечерські Липки».

Нагадаємо, у грудні 2023 року НАБУ провело обшук у рідного брата А.Смирнова. Під час обшуку було виявлено розписки між Смирновим та Астіоном про фіктивну позику на купівлю квартири у центрі Львова, яку показав у своєму розслідуванні Михайло Ткач. За даними видання, цю квартиру А.Смирнов отримав у вигляді хабара за одне із рішень Верховного Суду.

Також А.Смирнов та В.Астіон фігурують на скандальному фото, де, будучи чиновником Офісу Президента, літав чартерним рейсом разом із відомим підсанкційним контрабандистом Олександром Черепинським.

Крім того, правоохоронні органи вивчають інформацію щодо поїздок А.Смирнова до м.Москви, які відбувалися у період з 2014 року до 2019 рік вже після окупації АР Крим та частини Донбасу, зокрема, коли захищав колишнього народного депутата Олександра Шепелєва, засудженого за серію умисних убивств.

Також А.Смирнов здійснював захист осіб, підозрюваних у створенні терористичної організації «ЛНР». Водночас свідченнями скандального судді Миколи Чауса встановлено, що саме А.Смирнов допомагав йому виїхати з України після того, як НАБУ затримало його з хабарем, захованим на городі. А.Смирнов був його адвокатом і звертався до влади Молдови про надання М.Чаусу притулку.

Нагадаємо, що А.Смирнов був неформальним інформатором Віталія Шабуніна та Юрія Бутусова, які всі останні роки критикували Банкову за зрив судової реформи, але жодного разу негативно не згадали А.Смирнова, який відповідав за її проведення згідно з посадовими обов’язками. Також активісти ніяк не прокоментували звільнення А.Смирнова з ОПУ.