Закон і Бізнес


Голову Верховного Суду обиратимуть в закритому режимі


17.05.2013 10:50
1473

Пленум Верховного Суду прийняв рішення обговорювати питання щодо обрання нового Голови ВС та заслуховувати промови кандидатів на цю посаду у закритому режимі. Залу засідань залишили не лише журналісти, а й усі, хто не є членами Пленуму.


Як повідомила кореспондентка «ЗіБ», на посаду очільника Верховного Суду висунуто дві кандидатури. Судова палата Верховного Суду в цивільних справах запропонувала на цю посаду в.о. Голови ВС, Першого заступника Голови ВС Ярослава Романюка.  Судова палата в адміністративних справах висунула кандидатуру секретаря палати, заступника Голови ВС Віктора Кривенка.

Головуючим на засіданні було обрано суддю ВС Анатолія Ярему.

Вирішувати питання про обрання Голови, обговорювати кандидатури, заслуховувати промови кандидатів, ставити їм запитання, а також вирішувати інші процедурні питання судді ВС будуть у закритому режимі. Залу засідань залишили не лише представники ЗМІ, а й всі, хто не є членами Пленуму. За таке рішення проголосували 33 судді Верховного Суду, 13 суддів були проти.

 

Довідково

Віктор Кривенко народився 6 серпня 1955 р. у с. Мотижин Макарівського району Київської області. Закінчив юридичний факультет Київського державного університету iм. Т.Г. Шевченка.

З 1983 року — в.о. голови, голова Макарівського районного народного суду Київської області. Упродовж 1987-1993 рр. − суддя Київського обласного суду. У 1995 році обирається суддею ВС. З 2005 року до 2010 р. — голова Судової палати в адміністративних справах ВС. З 2011-го — заступник Голови ВС − секретар Судової палати в адмінсправах.

Член Вищої ради юстиції у 2008-2010 рр.

Ярослав Романюк народився 26 січня 1961 р. в с.Гаї-Дітковецькі Бродівського району Львiвської областi. Закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. І.Франка.

У 1995 р. став суддею Бродівського районного суду Львівської області, а у 2003 р. перейшов на роботу до Апеляційного суду Львівської області. З липня 2005-го — суддя Верховного Суду безстроково. У вересні 2010 р. на Х з’їзді суддів був обраний до складу Ради суддів України, яку незабаром і очолив. У грудні 2011 р. став Першим заступником Голови Верховного Суду України.