Закон і Бізнес


Які підприємства можуть бронювати працівників — нові критерії


.

20.02.2024 14:51
2639

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості оновили критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки.


Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час, інформує «Закон і Бізнес».

Ідеться про два варіанти бронювання: від 50% військовозобов’язаних працівників та до 50% включно.

У Міністерстві роз’яснили критерії, алгоритм дій та перелік документів, які необхідно подати підприємству для підтвердження відповідності цим критеріям.

Варіант 1. від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності

Йдеться про підприємства, установи і організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення. Мають відповідати обом критеріям.

Критерії:

1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.

2. Понад 50% від загального обсягу виробництва — це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

Варіант 2: до 50% військовозобов’язаних працівників (включно)

Для підприємств, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Мають відповідати трьом з 5 зазначених критеріїв.

Критерії:

1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.

2. Понад 50% від загального обсягу виробництва — це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

3. Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), відповідно до закону «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX;

4. Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності;

5. Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які, в свою чергу, використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Рішення про відповідність підприємства цим критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом та представниками інших заінтересованих органів державної влади.

Алгоритм дій

З метою бронювання працівників  підприємство:

надсилає лист-звернення до Мінстратегпрому разом із додатками — документами на підтвердження відповідності цим критеріям;

за результатами розгляду Мінстратегпромом ухвалюється відповідне рішення згідно з вимогами наказу Мінстратегпрому від 23.02.2023 №27.

Подальші дії — згідно з постановою КМУ від 27.01.2023 №76.

Докладніше — в інформації Мінстратегпрому.

Закон і Бізнес