Закон і Бізнес


Кривенко провів зустрічі з лідерами опозиції - Міщенко


С.Міщенко: За час роботи у правоохоронній системі, а також головою Комітету ВР з питань правової політики, я знаю В.Кривенка як людину незаангажовану

16.05.2013 10:28
1492

В опозиції наполягають на обранні Головою Верховного Суду Віктора Кривенка. Про це «ЗіБ» повідомив екс-голова Комітету ВР з питань правової політики, позафракційний народний депутат Сергій Міщенко.


Відповідаючи на запитання, хто з двох претендентів на посаду Голови ВС — Віктор Кривенко чи Ярослав Романюк — може бути підтриманий представниками опозиції, С.Міщенко відзначив, що більш прийнятною є кандидатура заступника Голови ВС — секретаря Судової палати в адмінсправах В.Кривенка.

«За час роботи у правоохоронній системі, а також головою Комітету ВР з питань правової політики, я знаю В.Кривенка як людину незаангажовану», — пояснив нардеп. На його думку, «у разі, якщо Верховний Суд очолить В.Кривенко, він може стати незалежним від влади». Тоді, за словами С.Міщенка, «опозиція зможе розраховувати на неупередженість найвищого судового органу, на те, що ВС керуватиметься законом, а не інтересами влади».

Також С.Міщенко повідомив, що «наскільки мені відомо, кандидатуру В.Кривенка підтримують деякі лідери опозиції, відбулися відповідні зустрічі».

«Я вважаю, що судді ВС повинні проголосувати за нього як за достойного кандидата», — підсумував С.Міщенко.

Нагадаємо, що чергове засідання Пленуму ВС розпочнеться о 10 годині 17 травня цього року. Проектом порядку денного Пленуму передбачено розгляд єдиного питання — обрання Голови ВС.

 

 Довідково:

Віктор Васильович Кривенко народився 6 серпня 1955 р. у с. Мотижин Макарівського району Київської області. Закінчив юридичний факультет Київського державного університету iм. Т.Г. Шевченка.

З 1983 року — в.о. голови, голова Макарівського районного народного суду Київської області. Упродовж 1987-1993 рр. − суддя Київського обласного суду. У 1995 році обирається суддею ВС. З 2005 року до 2010 р. — голова Судової палати в адміністративних справах ВС. З 2011-го — заступник Голови ВС − секретар Судової палати в адмінсправах.

Член Вищої ради юстиції у 2008-2010 рр.

У 2005-му та 2009 роках нагороджений Віктором Ющенком орденами князя Ярослава Мудрого IV, V ступенів.