Закон і Бізнес


Заради надбавки до зарплати бельгійці стали частіше їздити велосипедами


У хорошу погоду велосипед — це не лише засіб пересування, а й спосіб покращити здоров’я.

19.01.2024 17:31
1255

Мабуть, за такої погоди, як сьогодні в Україні, мало знайдеться охочих сісти на велосипед. А от четверо із 10 мешканців Бельгії бодай частину дороги на роботу регулярно долають на двох колесах.


Це найвищий показник із моменту початку опитувань у 2017 році, повідомляє «Закон і Бізнес».

Нове опитування компанії Acerta показало, що велосипед став кращим варіантом пересування для 39% бельгійців, що працюють. Проте деякі з них проїжджають на двох колесах лише частину шляху: 22% поєднують велосипед із автомобілем, а 2% комбінують його із громадським транспортом.

Фахівці вважають, що привабливість велосипедів, яка зростає, принаймні частково, можна пояснити пільгами, що передбачені за поїздки на цьому транспорті. Так, з 1 травня минулого року бельгійці, які працюють, отримують надбавку до зарплати в розмірі 0,27 євро за кожен кілометр на велосипеді. Єдине обмеження — виплати не можуть перевищувати 10,8 євро на день.

Країни ЄС вигадують різні способи спонукати людей менше користуватися власними автомобілями. Наприклад, велосипедним тунелям в Амстердамі вирішили додати приємних звуків та запахів, а данське місто Фреденсборг роздало сім’ям на тест-драйв електровелосипеди.

Закон і Бізнес