Закон і Бізнес


Як Формула миру пов’язана із Переяславськими статтями, пояснив міністр юстиції


.

15.01.2024 12:43
1011

У Давосі Міністр юстиції Денис Малюська виступив під час четвертої зустрічі радників з питань національної безпеки з доповіддю стосовно 10-го пункту «Підтвердження закінчення війни» Формули миру.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Мін’юст.

Д.Малюська презентував напрацювання робочої групи щодо реалізації вказаного пункту Формули миру.

За словами міністра юстиції, Україна вже неодноразово намагалась домовитися з Росією про взаємні відносини та оформити відповідний міжнародний договір. Проте РФ щоразу припиняла його виконувати й ігнорувала: «Для нас це не вперше — це стосується як договору про спільний кордон, так і «великого» договору про дружбу та співробітництво, і Будапештського меморандуму, і Мінських домовленостей, і навіть Переяславських статей 1659 року».

«Ми не можемо припуститися помилок минулого. Договір, яким буде підтверджено закінчення війни, має базуватися на Формулі миру, бути багатостороннім, тобто підписаним не лише Україною та РФ, а й країнами-гарантами, бути комплексним та врегульовувати усі сфери, на які вплинула війна. Умови договору повинні бути чіткими та мати юридично зобов’язальний характер, а сам договір — ратифікований парламентами країн, які його підпишуть», — зауважив Міністр юстиції.

Протягом зустрічі, яка відбулася на початку грудня 2023 року в аеропорту «Бориспіль» щодо реалізації 10-го пункту Формули миру про підтвердження закінчення війни, було розпочато обговорення реалізації вказаного пункту за участі представників дипломатичного корпусу.

Закон і Бізнес