Закон і Бізнес


Ірландців заздалегідь попередять про токсичність повітря


В Ірландії досить туго з лікарями, тож мешканцям важливо стежити за всіма негативними факторами, що впливають на здоров’я.

24.11.2023 17:21
1253

Встановлено, що забруднення повітря може призводити до захворювань дихальних шляхів та серцевої недостатності. Тому так важливо наперед знати про можливі зміни в атмосфері.


Так, жителі Ірландії тепер можуть дізнатися про прогноз якості повітря у своєму районі, повідомляє «Закон і Бізнес».

Місцеве агентство з охорони навколишнього середовища моніторитиме ці показники, щоб полегшити життя людям, які страждають на астму та серцево-судинні захворювання.

Онлайн-прогноз оновлюватиметься двічі на день — о 9:30 та о 17:30. Він показує на карті оцінку якості повітря на три дні наперед. У кожному прогнозі зазначені концентрації трьох основних забруднювачів повітря в Ірландії: твердих частинок (PM), діоксиду азоту (NO2) та озону (O3).

Зараз близько 25% жителів Євросоюзу живуть там, де концентрація мікрочастинок пилу в повітрі (одного з найнебезпечніших забруднювачів) вища за норми, встановлені ВООЗ.

Але якщо всі ухвалені закони про покращення якості повітря будуть виконані, до 2030 року лише 12% європейців житимуть у таких неблагополучних місцях. За останні 10 років у країнах ЄС кількість передчасних смертей через низьку якість повітря знизилася вдвічі.

Закон і Бізнес