Закон і Бізнес


Консультант з відходу на той світ з’явиться у Нідерландах


Спецконсультант з’ясує, чи справді у людини похилого віку залишилося одне бажання — потрапити на цвинтар.

21.11.2023 17:14
959

Питання евтаназії викликає і викликатиме гострі суперечки у суспільстві. Зокрема, про те, як і хто може встановити свідомість та твердість бажання людини піти з життя.


Жителі Нідерландів віком від 75 років, не виключено, зможуть розраховувати на допомогу в цьому питанні, якщо відчувають, що їхній життєвий шлях підійшов до логічного завершення, повідомляє «Закон і Бізнес».

Відповідний законопроект передбачає появу нової професії — консультанта зі смерті. Цей фахівець оцінюватиме, чи має бажання людини померти «продуманий, добровільний та стійкий характер». Консультант має провести щонайменше три розмови до того, як його підопічний виконає свою волю.

Законопроект стосується лише надання консультацій щодо добровільного відходу з життя. На відміну від евтаназії, фахівець не допомагатиме пацієнтові з введенням ін’єкції смертельного препарату.

Нідерланди першими у світі легалізували евтаназію у 2002 році. Відповідний закон дозволяє лікарям переривати життя пацієнтів, шляхом смертельної дози ліків. Зараз цей закон поширюється на невиліковно хворих, включаючи немовлят віком до одного року, а також дітей віком від 12 років.

Закон і Бізнес