Закон і Бізнес


Поділити домашні обов’язки іспанцям допоможе міністерство


Тепер іспанським сім’ям важливо чесно записувати витрати часу на домашні справи, щоби дебати про їх розподіл були продуктивними.

17.11.2023 16:43
993

Через гендерні стереотипи часто всі домашні справи лягають на плечі жінок, а чоловіки хіба що виносять сміття і порожню тару. Але в сучасних сім’ях такого не повинно бути.


Щоб допомогти їм справедливо поділити домашні обов’язки, Міністерство з питань рівноправності Іспанії розробило спеціальний додаток, повідомляє «Закон і Бізнес».

Програма дозволяє регулярно записувати та порівнювати, скільки часу вони витрачають на домашні справи. Причому кожен член сім’ї може вносити в облік не тільки фізичну працю (наприклад, прибирання, прання або готування), а й справи, які потребують інтелектуального та емоційного внеску: наприклад, планування меню, підтримка чи допомога в обслуговуванні.

Ці дані відображаються в серії графіків, які генеруються автоматично. Міністерство вважає, що отримана в додатку інформація може мати важливе значення для дебатів щодо більш справедливого розподілу домашніх обов’язків.

За даними Національного статистичного інституту, наразі жінки присвячують роботі по дому на 12,5 год. на тиждень більше, ніж чоловіки. Проте останнім часом іспанські чоловіки прагнуть частіше брати відпустку для догляду за дитиною, щоб справедливіше розділити домашні обов’язки.

Закон і Бізнес