Закон і Бізнес


Відвертий тиск

У постах одіозного Шабуніна ВРП побачила втручання в діяльність судді ВАКС


Схоже, для Віталія Шабуніна працювати у ВАКС мають тільки ті судді, які ухвалюють рішення, які його влаштовують.

19.10.2023 15:04
ОРЕСТ ГАМСЬКИЙ
10023

Повідомлення, розміщені у телеграм-каналах «Центр протидії корупції» та «Шабунін», Вища рада правосуддя розцінила як втручання в діяльність судді Вищого антикорупційного суду. А кримінально-правову кваліфікацію очікують від правоохоронних органів.


З огляду на це, ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора, аби дізнатися про стан розслідування кримінального провадження, зареєстрованого на підставі звернення судді ВАКС Олега Ткаченка.

Як повідомляв «ЗіБ», суддя поінформував ВРП, що у його провадженні, як слідчого судді, перебували клопотання детектива НАБУ та прокурора САП про застосування до підозрюваного Ярослава Лугового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Суддя постановив ухвалу про звільнення Я.Лугового як затриманої особи та про закриття відповідного провадження про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За два дні у Телеграм-каналах «Центр протидії корупції» та «Шабунін» з’явився текст з фото судді та підписом під ним: «На фото – суддя ВАКС Олег Ткаченко, який звільнив фігуранта Ярослава Лугового, затриманого у справі Коломойського».

Зазначалося, що «ми в ЦПК з нетерпінням чекаємо мотивів судді. Але якщо ці мотиви будуть надумані чи висмоктані з пальця в традиціях Печерського суду, то це означає лише одне — таким суддям не місце у ВАКС».

Також було зазначено, що «цей же суддя розглядатиме клопотання НАБУ і САП про арешт активів олігарха… Йдеться про частки в статутному капіталі юросіб, що прямо чи опосередковано належні Коломойському».

Й наголошувалося: «Ціна питання — дуже висока, і вже очевидно, що на четвертому році діяльності окремі судді ВАКС виявляють явну неспроможність виконувати свою роботу».

На думку О.Ткаченка, такі публікації є «втручанням в його діяльність як судді, поєднане з відвертим публічним морально-психологічним тиском з метою отримання рішення суду, зазначеного у публікаціях, яке полягає у швидкому накладенні арешту на майно олігарха».

Як зазначив член ВРП Сергій Бурлаков, «наведена інформація не є оціночним судженням, оскільки містить факти щодо ухвалення суддею конкретного рішення та містить вимогу про мотивування рішення певними доводами, що мають задовільнити автора публікації. Вказаним діям повинні надавати кваліфікацію правоохоронні органи».

Також він повідомив, що Шевченківська окружна прокуратура м.Києва розпочала досудове розслідування за зверненням судді ВАКС у кримінальному провадженні за ч.1 ст.376 Кримінального кодексу — «втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення».

ВРП погодилася із пропозицією доповідача про необхідність реагування та звернулася до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування цього злочину задля забезпечення незалежності суддів та підтримання авторитету правосуддя.

Нагадаємо, що В.Шабунін є інформаційним партнером Артема Ситника, який  за документами, зокрема, наведеними у розслідуванні Інтернет-видання «Обозреватель» від 25.02.2020, може бути причетний до колабораційної діяльності. Адже в період окупації Криму його родина продала там земельну ділянку (Б-65 у садовому товаристві «Міраж» у Нахімівському районі Севастополя). Причому угоду оформлено за російськими законами та сплачені податки до російського бюджету.

Натомість ні «ЦПК», ні сам В.Шабунін не вимагали від правоохоронців провести розслідування за виявленими фактами. Й навряд чи тиснули б в аналогічний спосіб на суд, вимагаючи якомога швидше винести свої рішення.

Закон і Бізнес