Закон і Бізнес


Зі службовою недбалістю у Держгеокадастрі на 5,2 млн грн розбиратиметься суд


.

15.09.2023 12:51
921

Завершено досудове розслідування щодо колишнього начальника ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Його дії призвели до виведення з держвласності земельних ділянок на мільйони гривень.Обвинувальний акт скеровано до суду.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ДБР.

У 2018 році посадовець незаконно погодив документацію із землеустрою двох ділянок загальною площею 707 га у Коломиї на Івано-Франківщині. Земля протиправно вибула із державної власності, що завдало збитків бюджету на 5,2 млн грн.

Ці ділянки з особливо цінними землями і ще з 50-х років минулого століття були в користуванні Національної Академії Аграрних Наук України. На них здійснювалась селекція агрокультур.

Після проведення територіальної реформи місцева громада, в межах якої розташовані ділянки, вирішила, що тепер земля належить їм. Рішенням сесії Коломийської міської ради депутати дали дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації цих земель. Хоча згідно з законом ініціювати інвентаризацію може лише розпорядник землі, тобто – НААН України.

Проте керівник Держгеокадастру погодив виготовлену технічну документацію, положення якої не відповідають вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.

Незаконність такого рішення підтвердили проведені експертизи. Наразі землю вже повернуто державі.

Фігуранта обвинувачують у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 КК).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Закон і Бізнес