Закон і Бізнес


НАЗК не сподобались благодійники які профінансували партії на 102 млн


.

13.09.2023 15:47
811

У серпні-вересні 2023 року НАЗК склало 7 протоколів про адміністративні порушення за результатами здійснення державного контролю щодо фінансів політпартій.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НАЗК.

Попри призупинення подання звітів політичними партіями та їх перевірок НАЗК здійснює державний контроль щодо фінансування політичних партій, законним і цільовим використанням політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності.

Складені протоколи НАЗК надіслало до місцевих судів для розгляду справ про адміністративні правопорушення, за однією зі справ суд уже визнав особу винною.

Крім того, за результатами попередніх складених протоколів Державною виконавчою службою до Державного бюджету конфісковано понад 1 млн грн внесків політпартій. За серпень конфісковано 152,5 тис. грн.

НАЗК  склало  протоколи стосовно трьох юридичних осіб через ненадання Національному агентству документів та інформації відповідно до ст. 188-46 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП). Зокрема, щодо двох парламентських партій на суми понад 20 млн грн і майже 82 млн грн.

Також НАЗК склало протоколи про адміністративні правопорушення стосовно чотирьох фізичних і юридичних осіб, які здійснили 11 незаконних внесків на понад 98 тис. грн для підтримки територіальних організацій парламентських політпартій (відповідно до ст. 212-15 КУпАП).

Закон і Бізнес