Закон і Бізнес


ФОПів в Україні стало більше, ніж до війни


.

05.09.2023 16:21
814

Станом на середину літа в Україні зареєстровано приблизно 2 мільйони фізичних осіб-підприємців. Це на 36 тисяч фізичних осіб-підприємців більше, ніж було до війни, у січні 2022-го.


Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на КМУ.

Про це розповіла заступник Міністра економіки Надія Бігун під час прямого ефіру Національного телемарафону.

За її словами, Україна пережила вкрай важкий минулий рік, коли почалась війна, через ворожі обстріли були блекаути, сталось падіння ВВП. Але зараз економіка почала відновлюватись і вже спостерігається зростання ВВП майже на 2,2%.

«Зростання економіки для нас дуже важливе. За перше півріччя до загального фонду державного бюджету надійшли доходи в обсязі 1,1 трлн гривень, з яких приблизно 787 мільярдів – це саме податки від бізнесу. Якщо порівнювати цей рік і минулий, то доходи загального фонду державного бюджету зросли приблизно на 20 відсотків», - зазначила Н.Бігун.

За її словами, відновитись бізнесу допомагають урядові грантові програми єРобота, які було запущено минулого року. Уряд пропонує бізнесу декілька варіантів підтримки - мікрогранти для малого бізнесу, гранти для ветеранів і для їх сімей, а також гранти на переробку на суму до 8 мільйонів гривень.

«Від старту реалізації грантових програм пройшло трохи більше року, і за цей час було видано понад 7 тисяч грантів, за рахунок яких було створено близько  20 тисяч робочих місць. І вже зараз це приносить відчутні доходи до бюджету. Підприємці, які скористались грантовими програмами, вже сплатили близько 750 млн грн податків», - підсумувала Н.Бігун.

Закон і Бізнес