Закон і Бізнес


Вплив — не припустимий!


№15 (1105) 13.04—19.04.2013
1250

Внесення відомостей до ЄРДР за заявами громадян, які не згодні з прийнятими процесуальними рішеннями, загрожує незалежності суддів.


Рада суддів загальних судів

4 квітня 2013 року м.Київ №23

Рішення

Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів загальних судів Масалигіної Н.С., голови Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Лантратової А.І. щодо звернення суддів Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим стосовно без підставного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно суддів за заявами громадян, які не згодні з прийнятими процесуальними рішеннями при розгляді справ за їх участю, відповідно до Загальних принципів щодо незалежності судових органів, схвалених Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 році, Ефективних процедур здійснення Загальних принципів щодо незалежності судових органів, прийнятих ЕКОСОС у 1990 році, Європейської хартії про статус суддів, прийнятої в 1998 році в Страсбурзі, ч.6 ст.122 «Про судоустрій і статус суддів» Рада суддів загальних судів

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію члена Ради суддів загальних судів Масалигіної Н.С., голови Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Лантратової А.І. щодо звернення суддів Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим стосовно безпідставного внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно суддів за заявами громадян, які не згодні з прийнятими процесуальними рішеннями при розгляді справ за їх участю взяти до відома.

2. Висловити позицію, що інформація викладена у зверненні суддів Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим, дає підстави вважати, що у даному випадку має місце загроза незалежності, втручання та вплив на суддів при здійсненні ними правосуддя.

3. Для організації виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, в межах повноважень визначених ст.47, п.1 ч.5 ст.127 закону «Про судоустрій і статус суддів» звернутися до Ради суддів України з проханням розглянути звернення суддів Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим.

Голова Ради суддів загальних судів І.ОТРОШ