Закон і Бізнес


Європейці стурбовані подорожчанням товарів та смутним майбутнім


Протистояти інфляції можна хіба що тим, що купувати менше продуктів.

25.07.2022 10:54
1972

Інфляція у Франції у червні досягла 5,8%. Не краща ситуація і в Португалії. Дорожчає як бензин, так і овочі. Це, і не лише, викликає занепокоєння мешканців Європи.


Так, у відповідь на невдоволення французів міністр економіки Франції Брюно Ле Мер пообіцяв збільшити субсидію на бензин, інформує «Закон та Бізнес» із посиланням на Euronews.

Щоб якось стримати зростання цін, у вересні та жовтні держава платитиме 30 центів за кожний літр палива. Це означає, що на деяких АЗС вартість бензину знизиться до 1,5 євро за літр, пообіцяв глава відомства.

На додачу, через сильну спеку і посуху ввели обмеження на використання води в 88 з 96 департаментів.

Інфляція у Франції наблизилася до 6% у річному вираженні. Як підрахували в журналі Les Echos, середня ціна багету майже досягла €1 євро, а 250 мл пива тепер коштують більше ніж €3. Похід до перукаря в середньому коштує €56.

Схожа ситуація й у Португалії. Тут уже подорожчала цибуля, а також стручкова квасоля, причому набагато, оскільки посуха знищила весь урожай.

Вартість базового продуктового кошика в Португалії досягла €205,54. Це на 12% більше, ніж було у лютому.

Водночас вчені з Інституту досліджень майбутнього з’ясували, що дедалі більша кількість криз та їхня тривалість позбавляють німців упевненості в майбутньому та спокійного ставлення до життя.

Частка респондентів, які бачать збільшення розриву між багатими та бідними, зросла з 60% у 2019 році до 87% у нинішньому. Вісім із десяти опитаних упевнені, що в майбутньому людей похилого віку турбуватиме брак соціальних контактів, а також коштів.

Понад три чверті опитаних (79%) очікують посилення агресивних настроїв у суспільстві, які викликатимуть дедалі більше образ, ненависті та готовності до насильства.

Закон і Бізнес