Закон і Бізнес


ГО надіслала компромат майже на всіх кандидатів до КС


Богдану Монічу довелося навіть змінити свою позицію, аби вийти з патової ситуації щодо порядку денного.

23.06.2022 11:35
3028

Засідання Ради суддів, присвячене проведенню співбесід з кандидатами до Конституційного Суду, ледь не зірвалося через аналітичні довідки, які напередодні надіслала до РСУ одна громадська організація.


Такі матеріали надійшли напередодні ввечері, й, за словами голови РСУ Богдана Моніча, деякі — доволі розлогі, повідомляє «Закон і Бізнес».

Голова РСУ не назвав, про яку організацію йдеться, але зауважив, що в цих матеріалах наводяться, серед іншого, або конкретні судові рішення, що викликали негативну оцінку з боку ГО, або активістам не подобається ставлення кандидата до судової реформи, або стверджується про наявність родичів на окупованих територіях.

Такі аналітичні довідки не надійшли тільки щодо 3 кандидатів: національного радника з юридичних питань координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександра Водяннікова, завідувача науково-аналітичного відділу управління правової експертизи секретаріату КС  Наталії Денисенко та судді Касаційного кримінального суду Олександри Яновської.

Тож виникла дискусія, чи є сенс приймати рішення про рекомендування кандидатів, доки останні не відреагують на зібраний компромат. А для цього їм слід надати час, аби вони вивчили ці матеріали та надали письмові пояснення.

Утім, врешті члени РСУ вирішили, що проведуть таки всі співбесіди, а вже потім, тобто наступного дня, визначаться з рекомендаціями. Скоріш за все, як зауважив Б.Моніч, для цього скликають позачергове засідання на початку липня. До того часу етична рада має надати інформацію про те, чи встигає перевірити на доброчесність всіх 60 кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя за суддівської квотою. Й буде зрозуміло, чи вдасться розпочати з’їзд у визначені строки — 11 липня.

Закон і Бізнес