Закон і Бізнес


Один бореться, інші сприяють


№7 (1565) 19.02—25.02.2022
3465

Чим більше з’являється нових органів задля боротьби зі злочинністю, тим гостріше постає питання розмежування їх повноважень. Інакше вони боротимуться не стільки зі злочинністю, скільки між собою.


Утім, нардепи вбачають проблему лише у відсутності координації між правоохоронцями та намагаються владнати проблему на законодавчому рівні. Зокрема, шляхом внесення змін до закону «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» (проект №7043).

Ним намагаються визначити інституційний статус кожного правоохоронного органу, поділивши їх на 3 категорії: ті, хто спеціально створені для боротьби з оргзлочинністю, ті, хто бере участь у цій боротьбі, і ті, хто сприяє їй. 

Органом, основним завданням якого є саме боротьба з організованою злочинністю, проект визначає є спеціально уповноважений підрозділ Національної поліції — департамент стратегічних розслідувань. Натомість до «учасників боротьби» понижений статус координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президенті.

Також проект вводить нове поняття «член злочинної спільноти». Хоча із тексту важко зрозуміти, що саме буде основним напрямом боротьби з ними. У проекті цей напрям визначений як «запобігання виникненню організованих злочинних угруповань, членами злочинної спільноти». Тож відповідні органи чи-то мають «запобігати виникненню» самих членів, чи то використовувати їх як інструмент у цій боротьбі.