Закон і Бізнес


Засуджені активи

Гроші екс-президента повернуть на батьківщину через траст ООН


№7 (1565) 19.02—25.02.2022
1413

Повернути незаконно виведені з країни активи можливо, якщо влада дійсно цього хоче. Приклад Узбекистану доводить, що домогтися цього вдасться, якщо мати вагомі докази й судові рішення.


Так, Швейцарія та Узбекистан погодилися створити новий багатосторонній трастовий фонд Організації Об’єднаних Націй, який буде використаний для повернення активів, конфіскованих у рамках кримінального провадження. Як повідомляє Міністерство юстиції Узбекистану, близько $131 млн готові до повернення, а днями в країну було повернуто $10 млн із Франції.

Ідеться про гроші доньки екс-президента Гульнари Каримової, засудженої у 2015 році за вимагання та ухилення від сплати податків. У 2017 році в рамках ще однієї справи їй було призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 10 років. У 2020-му суд збільшив строк ув’язнення до 13 років і 4 місяців у рамках нової кримінальної справи.

Раніше Генпрокуратура країни повідомляла, що разом з Мін’юстом веде роботу з низкою країн, зокрема США, Швейцарією, Францією, Росією та Латвією, щодо повернення активів Г.Каримової на суму понад $1,3 млрд. Також на батьківщину мають намір повернути зі Швейцарії 70 предметів мистецтва в рамках кримінальних справ проти старшої доньки першого президента Узбекистану.