Закон і Бізнес


Солодкий хабар

Дві булочки та паркування обійшлися німцеві у €1800


Невідомо, чи додавалися до справи фотографії речових доказів, але так виглядають традиційні францбрехти.

№6 (1564) 12.02—18.02.2022
2174

Ніхто не любить сплачувати штрафи. Навіть законослухняні німці. Тому багато хто намагається вирішити питання полюбовно, пропонуючи віддячити контролерам тим, що є під рукою.


Нещодавно адміністративний суд у гамбурзькому районі Альтона ухвалив вирок у справі про спробу дати хабар посадовцям. Щоправда, пропонували не євро, а лише дві солодкі булочки.

Як повідомляє DW з посиланням на dpa, контролери під час обходу території виписували штрафи за порушення правил паркування. 32-річний житель міста, який саме повернувся до свого автомобіля, спробував переконати службовців не оформляти штраф.

Як подяку він запропонував... щойно куплені традиційні гамбурзькі францбрехти. Обвинувачений кілька разів проігнорував відмову контролерів, після чого вони, утративши терпіння, повідомили про цей інцидент свого керівництва.

Справа про спробу підкупу двох службовців у Гамбурзі була заведена за заявою місцевого відомства автодорожнього транспорту. Тепер німець має сплатити штраф у розмірі 30-кратного денного заробітку — €1800. При цьому штраф за неправильне паркування коливається від €10 до €100.

До речі, францбрехт — це солодка булочка особливої форми, що випікається з листкового тіста з додаванням кориці, родзинок, марципану, шоколаду або горіхової крихти. Уважається, що придумали рецепт у Гамбурзі, хоча вони випікаються по всій країні.