Закон і Бізнес


Які суди отримають більші видатки за рахунок перерозподілу


.

24.12.2021 14:32
3937

Стало відомо, як перерозподілять видатки між судами. Які суди можуть отримати критично необхідні кошти на оплату праці, комунальних послуг та загальнообов’язкове державне соціальне страхування?


Рішення про погодження перерозподілу видатків та звернення до Мінфіну щодо розподілу понадпланових надходжень від сплати судового збору Вища рада правосуддя погодила 23 грудня 2021 року, передає «Закон і Бізнес».

Йдеться про пропозиції Державної судової адміністрації до Міністерства фінансів щодо розподілу понадпланових надходжень від сплати судового збору для якнайшвидшого забезпечення деяких судів критично необхідними видатками споживання у році, що минає.

Кошти можуть бути спрямовані на корегування розрахунку виплати суддівської винагороди, оплату комунальних послуг та здійснення нарахувань на оплату праці.

Зокрема, 2,7 млн грн.. можуть виділити Київському окружному адміністративному суду та Полтавському апеляційному суду у зв’язку із кадровими змінами, та Запорізькому апеляційному суду – для корегування розрахунку суддівської винагороди.  Це пропонується зробити за рахунок  коштів з «Фонду суддівських винагород для новопризначених суддів та суддів, що звільняються».

Крім того, Львівському окружному адміністративному суду можуть виділити 1,4 тис. грн. для оплати водопостачання і водовідведення.

Також вільні кошти з Сумського апеляційного суду (22 тис грн.) та Першого апеляційного адміністративного суду (19,5 тис. грн.) пропонують розділити між між Закарпатським окружним адміністративним судом (25 тис. грн.) і Третім апеляційним адміністративним (16,5 тис. грн.) на оплату електроенергії. А П’ятому апеляційному адміністративному суду з цією ж метою спрямують вільні 700 тис. грн. з Одеського апеляційного суду, що були призначені на оплату праці.

Окрім цього, понадпланові надходження від сплати судових внесків (1,2 млн грн.) можуть виділити Територіальному управлінню ДСА України в Сумській області (а саме місцевим загальним судам) для забезпечення нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, нещодавно ДСА надіслала звернення до Мінфіну щодо перерозподілу 363,5 млн грн. на оплату праці працівникам апарату, придбання марок, оплату комунальних послуг та задоволення інших першочергових потреб судів.

Закон і Бізнес