Закон і Бізнес


Судам перерозподілять кошти: за рахунок чого хочуть видати зарплати


.

17.12.2021 17:08
1783

Для забезпечення судам необхідних коштів на оплату праці, комунальних послуг, закупівлю необхідних матеріалів та інших видатків Вища рада правосуддя погодила перерозподілити кошти між судами. Та за рахунок чого збираються покрити нестачі в бюджетах окремих судів?


Як повідомили у ВРП, перерозподілити кошти вирішили для задоволення першочергових потреб судів, передає «Закон і Бізнес».

Зазначається, що рішення щодо перерозподілу завдяки економії бюджетних асигнувань дасть змогу спрямувати кошти, зокрема, на оплату праці працівників апаратів судів, придбання поштових марок, оплату комунальних послуг, ліквідацію наслідків прориву внутрішнього протипожежного водопроводу і залиття приміщення архіву Лозівського міськрайонного суду Харківської області, на інші видатки споживання, а також для виплати суддівської винагороди у визначеному законодавством розмірі для суддів, які фактично працюють.

Так, наприклад, місцевим та апеляційним судам на оплату комунальних та інших послуг і придбання марок виділять 1,9 млн грн. за рахунок зекономлених коштів у Національній школі суддів України, Службі судової охорони та в місцевих судах Миколаївської області. 

Крім того, ВРП погодила пропозицію Державної судової адміністрації щодо перерозподілу видатків на суддівську винагороду для суддів, які фактично працюють. На це планується виділити майже 4 млн грн. з «Фонду суддівських винагород для новопризначених суддів та суддів, що звільняються» та ще 28 млн грн за рахунок зекономлених коштів в окремих судах у зв’язку з кадровими змінами та виплат із фонду соціального страхування.

Також було вирішено зменшити кошторисні призначення Служби судової охорони у розмірі 800,0 тис. грн і 2 млн грн за КЕКВ 2111 «Заробітна плата» та спрямувати їх на оплату праці працівників апаратів деяких місцевих та апеляційних судів.

Наявні в деяких судах України вивільнені кошти, виділені на оплату праці  було запропоновано спрямувати на оплату єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування судам, що не мають для цього достатньо ресурсів.

Окім цього, для виплати компенсації на поховання та увічнення пам’яті суддів місцевих та апеляційних судів виділили 207,4 тис. грн.

Закон і Бізнес