Закон і Бізнес


Швидкий початок


№49 (1555) 04.12—10.12.2021
Вікторія ПОДОЛЯКА
2755

Етична рада офіційно розпочала роботу. На засіданні 1 грудня її члени визначилися з керівництвом та затвердили 2 розділи регламенту, які опублікують найближчим часом.


Оскільки ЕР тільки-но розпочала свою діяльність, про її ефективність говорити зарано. Однак за результатами першої зустрічі можна відзначити швидкість роботи, адже засідання завершилося менше ніж за 15 хв.

Шляхом таємного голосування головою ради обрали суддю Касаційного кримінального суду Лева Кишакевича. Його заступником став суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер.

Як зазначив Л.Кишакевич, ЕР продовжує працювати над регламентом та процедурними питаннями. За його словами, усі члени цього органу налаштовані на ефективну діяльність, зокрема для найшвидшого початку відбору нового складу Вищої ради правосуддя.

«Для мене велика честь бути головою ЕР. Я вдячний членам за довіру та в повній мірі усвідомлюю відповідальність як за свою безпосередню діяльність, так і за роботу ради в цілому. Також це стосується очікувань суспільства й суддівського корпусу. Упевнений, що рада докладе максимум зусиль, аби відповідні очікування справдились», — повідомив новообраний голова Л.Кишакевич.

Водночас Е.Хупер зазначив, що це велика честь працювати для українського народу. Утім, він уже мав таку можливість кілька років тому, коли очолював громадську раду іноземних експертів при Вищій кваліфікаційній комісії суддів, що опікувалася добором до Вищого антикорупційного суду. Щоправда, коли згодом кандидати, яких забракувала ГРМЕ, подали позови проти неї, іноземні експерти щезли з обрію.

До речі, Е.Хупер де-юре досі залишається членом ГРМЕ та її очільником, оскільки був призначений на 6 років. Принаймні рішень про саморозпуск цього органу нібито не ухвалювали. Тому не виключено, що й цього разу станеться, як у Йоганна-Фрідріха Шиллера: «Мавр зробив свою справу, мавр може йти».

Утім, про те, наскільки діяльність ЕР відповідатиме цьому відомому вислову, судити зарано. Водночас, як повідомила ВРП, на адресу ЕР (яка розташувалася там же, де й Державна судова адміністрація), уже направлені матеріали щодо кандидатів, які претендують посісти місце в Раді за квотою науковців. Тож про принципи роботи ЕР та згуртованість її суддівської частини дізнаємося з кількості претендентів, котрі пройдуть через її сито.