Закон і Бізнес


Щільний графік


.

№47 (1553) 20.11—26.11.2021
4646

При здійсненні правосуддя можуть виникати різноманітні причини для перенесення розгляду справи. Однак іноді такі підстави штучно створюються учасниками для затягування процесу.


У провадженні Юлії Берлімової з Генічеського районного суду Херсонської області перебувала цивільна справа за позовом проти міської ради про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування.

За заявами представника позивача судове засідання неодноразово переносилося з різних причин. Спочатку адвокат начебто захворіла. Однак відповідних медичних документів, які б змогли це підтвердити, суд не отримав. Потім представник позивача пішла у відпустку та попросила призначити розгляд справи через кілька місяців, бо всі попередні дні в неї будуть надто завантажені. 

Згодом адвокат знову клопотала про відкладення засідання у зв’язку з наданням уточнень до позовної заяви. Однак на цей раз суд відмовив у черговому перенесенні розгляду справи. 

Тоді представниця позивача заявила про відвід судді. Адвокат додала, що в разі незадоволення її вимог вона буде звертатися за допомогою та захистом до відповідних органів. Ю.Берлімова роз’яснила, що такі дії є втручанням в її діяльність щодо здійснення правосуддя. Але адвокат і далі наполягала на своєму.

Натомість суддя звернулася до ВРП (№3788/0/6-21) із проханням ужити відповідних заходів реагування на ситуацію. Ю.Берлімова наполягає, що адвокат перешкоджає їй виконувати службові обов’язки.