Закон і Бізнес


ДБР скерувало справу проти Тупицького до суду


.

08.11.2021 17:06
1911

Державне бюро розслідувань передало в суд справу стосовно колишнього голови Конституційного Суду Олександра Тупицького. Його підозрюють у незаконному присвоєнні владних повноважень після звільнення з посади.


Відповідний обвинувальний акт направлено до суду, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на прес-службу Державного бюро розслідувань.

Ще одним фігурантом у цій справі є головний бухгалтер Конституційного Суду.

За даними розслідування, проведеного ДБР, колишній голова КС після відсторонення від посади в грудні 2020 року «вирішив самовільно присвоїти владні повноваження та продовжити керувати Конституційним Судом України». Для цього він нібито вказав головному бухгалтеру підписувати платіжні та інші електронні документи від його імені в автоматизованій системі «Клієнт Казначейства – Казначейство», надавши йому свій ключ кваліфікованого електронного підпису на захищеному електронному носії та пароль до нього.

У ДБР заявляють про 207 таких несанкціонованих втручань у роботу автоматизованої системи у період з 29 грудня 2020 року до 09 лютого 2021 року, що відбувалися навіть під час перебування екс-голови за кордоном.  Зазначається, що таким чином були підписані електронні платіжні доручення на виплату винагороди судді, заробітної плати співробітникам Секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними допомогами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами.

Дії О.Тупицького кваліфікують за ст. 27 (підбурення та пособництво), головного бухгалтера КСУ за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи за попередньою змовою групою осіб, що призвело до підробки інформації, спотворення процесу її обробки та порушення встановленого порядку маршрутизації) КК України. Санкції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі строком до 6 років.

Закон і Бізнес